Tvůrci seriálu před několika týdny dopřáli Vilmě Nyklové (Jaroslava Obermaierová) novou lásku, díky níž celá rozkvetla. Těší ji zájem i galantnost Vildy Burdy (Arnošt Goldflam), se kterým si nejdříve několik měsíců dopisovala na sociální síti. A protože si byli navzájem sympatičtí, jejich vztah se posunul z virtuální reality do té skutečné, což nedokáže skousnout Vilmin syn Lumír (Václav Svoboda). Podle něj jde Vildovi jen o matčiny peníze.

O tom, že by se jeho máti mohla ve svém věku znovu zamilovat, nechce ani slyšet… Vilma tedy před Lumírem schůzky s Vildou tají. Se zbytkem rodiny ovšem své štěstí ráda sdílí a užívá si každou společnou chvíli, kterou s Vildou stráví. Jenže jednoho dne se Vildovi náhle udělá špatně a vyděšená Vilma mu bude chtít volat záchranku. Při té příležitosti se dozví jednu pro ni velmi nepříjemnou novinku… Vypadá to, že v jeho životě není jedinou ženou, a to rozhodně není všechno!

Když muž překvapí sám sebe

Od okamžiku, kdy se v seriálu poprvé objevil otec Jirky Hermana (Jan Holík), je to v jejich skoro rodině s Gábinou (Aneta Krejčíková) jako v minovém poli. Občas se zdá, že si Hermanové – syn s otcem (Marek Vašut) – k sobě už konečně našli cestu, ale vzápětí dojde k dalším výbuchům, které obvykle napáchají pořádné škody ve vztazích. Tentokrát ovšem Herman starší všechny překvapí. A možná i sám sebe…

Starší Herman coby emeritní soudce budí od pohledu takovou autoritu, že se před ním Šimon (Jakub Krause) pomalu staví po pozoru. Jirka a Gábina už ale nejsou žádní školáci, aby se před ním třásli strachy a nechali si od něj zasahovat do života. To se znovu ukázalo před několika dny, kdy Gábina odkázala milého pana soudce do náležitých mezí, když se začal až příliš zasazovat o to, aby se Jirka postaral o pokračovatele jeho rodu… Z toho, co se děje, je více než zřejmé, že si sám Herman senior ani pořádně neuvědomuje, jak neomaleně se ke Gábině i synovi chová. Kvůli zachování rodu je ovšem ochoten leccos skousnout. Dokonce jako první nabídne ruku ke smíru, což je podle Jirky u otce věc nevídaná. Teď tedy Herman starší překoná sám sebe, aniž to má v plánu.

Rychlé rozhodnutí

Na své šachovnici života je totiž vždy o pár tahů napřed, ale nyní se bude muset rozhodnout během několika vteřin. Navíc cíl Hermana staršího je jasný – chce se opět sblížit se synem, který už má vlastní život, do něhož si nemíní nechat zasahovat. Jenže si s přibývajícím věkem uvědomuje, jak mu chybí rodina a vnoučata, jimž by mohl předávat své zkušenosti a současně je formovat dle svých měřítek a hodnot. Přestože to ani v nejmenším nečeká, jako děda kluka v pubertě bude mít premiéru už co nevidět. Šimonovi se vymkne z rukou menší mejdan se spolužáky a bude to právě Herman st., který začne ihned jednat. Co všechno se u Gábiny doma semele, bude hodně nečekané…

Zdroj: časopis TV Mini, Tv Nova

Související články