Neodehrává se v ateliérech, nýbrž v exteriéru, který začala produkce seriálu hledat již několik měsíců před natáčením.

Jedná se totiž o vysoký komín, na nějž polezou hlavní postavy tohoto příběhu – Šimon Urban (Jakub Krause) a možná překvapivě také Jirka Herman (Jan Holík). „Hledání a výběr komínu, který by vyhovoval a odpovídal požadavkům scenáristů a produkce, nebylo vůbec jednoduché. Museli jsme najít komín, který by měl kolem sebe dostatečný prostor pro umístění technického vybavení, zázemí kostymérny a maskérny a také pro umístění plošiny – na natáčení jsme měli největší dostupnou plošinu v Česku. Rovněž bylo důležité, aby se komín nenacházel v zeleni, přece jen jsme tuhle listopadovou scénu natáčeli v polovině srpna,“ přibližuje lokační produkční a koordinátor výroby Viktor Snížek s tím, že natáčení se plánovalo již koncem jara, aniž kdokoli tušil, jaké bude počasí. Aby vše klaplo, jak má, štáb je potřeboval mít hezké, což tvůrcům nakonec vyšlo, a Šimon tak mohl absolvoval kousek, který je výsledkem jeho snahy udělat dojem na Valerii (Jindřiška Koryntová), přestože se před časem rozešli.

Zdroj: Youtube

S výškami nejsme nejlepší kamarádi

Členům štábu i hercům natáčení na komíně pořádně prověřilo fyzičku i to, zda netrpí závratěmi, a přestože herce v těch nejnáročnějších a nejnebezpečnějších záběrech nahradili kaskadéři, byla to pro ně i tak obrovská výzva. Jak se na natáčení připravovali a co pro ně bylo nejtěžší?

„Abych pravdu řekl, sestoupil jsem z dvanácti metrů a jsem trochu roztřesený, ale s Kubou jsme se nahoře drželi statečně. Kuba je lezec od přírody, vůbec se nebojí. Já jsem měl v té výšce trochu strach. Ale překonal jsem to a jsem dole,“ prozradil nám krátce po natáčení Jan Holík a ohledně strachu z výšek pokračoval: „Musím po pravdě říct, že s výškami nejsme nejlepší kamarádi. Dnes jsem překonal svou noční můru, do výšek mě totiž dobrovolně jen tak někdo nedostane. Pro natáčení tyhle scény rád podstoupím, ale je to pro mě náročné. Jsem raději na pevné zemi.“ „Na tohle natáčení jsem se opravdu těšil. Byla to zábava plná adrenalinu. Taková neobvyklá natáčení mě baví. S výškami problém nemám, v reálu bych se ale do něčeho takového rozhodně nepouštěl. Na komíně jsme byli pod kontrolou kaskadérů, a navíc připevnění speciálním jištěním, celkově to bylo bezpečné,“ dodal Jakub Krause. Adrenalinové bylo natáčení i pro producentku seriálu Janku Maršíkovou. „Musím přiznat, že jsem měla z tohoto natáčení docela obavy, protože pro nás je bezpečnost herců i členů štábu na prvním místě. A znáte to sami, stát se může leccos i při obyčejné chůzi po chodníku, natož při natáčení takovýchto scén. Naštěstí vše klaplo, jak mělo, což je jen důkazem profesionality všech, kteří byli na place, ale i dalších profesí, které se na přípravě tohoto natáčení podílely,“ usmívala se producentka poté, co od režie zaznělo: „Stop! Obraz hotov.“

Tvůrci Ulice podle vlastních slov nechtějí navádět mládež a vyznavače adrenalinu, aby lezli ve výškách bez jištění, a riskovali tak své zdraví, nebo dokonce životy. „Jen poukazujeme na další z nešvarů, jimiž se to na sociálních sítích jen hemží – udělat cokoli pro originální fotku nebo video,“ vysvětluje Janka Maršíková s tím, že tvůrci seriálu tímto příběhem zároveň oslovují i rodiče dětí nejrůznějšího věku: „Máte přehled o tom, co dělají vaše ratolesti, když jste v práci? Nehrozí vašemu dítěti kvůli sázce nebo hloupé výzvě něco podobného jako Šimonovi, jenž se na komíně zasekne a nebude moci nahoru ani dolů? A kdyby jen to. Navíc poleze bez jakéhokoli jištění.“ Jak nakonec vše dopadlo, uvidí diváci v pátek 17. listopadu, kdy vysílá televize Nova seriál Ulice v obvyklém čase i přesto, že je státní svátek.

Zdroj: časopis TV Magazín, TV Nova

Související články