Gábina (Aneta Krejčíková) a Jirka Herman (Jan Holík) se dočkají svého velkého dne. Přes všechny překážky posledních týdnů spolu stanou před oltářem. Gábina počítá jen s malou svatbou v nejužším kruhu rodiny, na níž nemá být dokonce ani Jirkův otec (Marek Vašut). Těsně před obřadem ale nastane čas menších či větších zázraků. A najednou bude všechno jinak...

Zdroj: Youtube

Velkým překvapením bude příjezd Jirkova otce. Ten přijede bez pozvání, aniž tuší, jestli se s ním bude Jiří vůbec bavit. Setkání otce a syna bude tentokrát plné emocí na obou stranách, byť se oba budou snažit své city ukočírovat a dojetí nedat najevo. Silné okamžiky mezi otcem a synem při jejich usmiřování budou navíc jen začátkem nesmazatelných momentů, díky kterým Gábina a Jirka na svoji svatbu nikdy nezapomenou. Na svatbě se také po letech objeví Tereza Kučerová (Patricie Pagáčová) jako Gábinina svědkyně. Dorazí i spousta přátel a kolegů jak nevěsty, tak ženicha. V Ulici díky tomu uvidíme i speciální hosty v čele s Radimem Fialou, jenž bude na první pohled takřka k nepoznání. Tvůrci ho totiž vyzdobili šviháckým knírkem a výraznými obroučkami brýlí. Koho hraje, je zatím tajné. Diváci se ale prý mohou těšit na odtajnění další „uliční" paní Columbové... Na svatbě je po delší době k vidění i Patrik, jehož představitel Jiří Hána si odskočil na plac Ulice z natáčení Specialistů.

Velké svatební překvapení

Gábina nebude mít do poslední chvíle tušení, jaké překvapení pro ni její nejbližší přichystali přímo v den obřadu. Úžasnější svatební dar si snad ani nemohla přát. Najednou se totiž do míst, kde se má sňatek konat, nahrnou všichni její a Jirkovi přátelé, aby s nimi jejich štěstí prožili. Gábině to vžene do očí slzy dojetí. Od té chvíle si už bude připadat jako Alenka v říši divů. Pro produkci seriálu bylo velice náročné určit termín natáčení svatby, protože ho museli nahlásit více než čtvrt roku předem všem hercům, kterých se to týkalo, aby si tyto tři dny vyblokovali v diáři a neměli žádné jiné závazky včetně těch divadelních.

To samé platilo pro štáb, jenž se v podobných případech vždy téměř ztrojnásobí. Tou dobou už taktéž intenzivně probíhalo hledání místa, kde se svatba bude točit. Muselo odpovídat představám scenáristů i dramaturgie, vyhovovat realizačně, a navíc mít i několik specifik navrch. Jedno z nich je třeba velké parkoviště v blízkosti a dostatek místa pro zázemí herců i štábu. Místo svatby pak mělo být co nejblíž Praze, aby se na natáčení dalo pouze dojíždět, nikoli na místě nocovat. „Je to pokaždé jako hledání jehly v kupce sena. Trvá to měsíce, než to pravé místo objevíte," říká lokační produkční Viktor Snížek. Tentokrát všechny zaujala usedlost na okraji Prahy, v Holyni, která byla pro natáčení veselky Gábiny a Jirky Hermana jako stvořená. „Natáčení svatby bylo super! Byla tam spousta lidí, se kterými se tak často nevidím a které mám ráda. Jedinou vadou na kráse byla příšerná zima, která nás v ty dny zrovna zastihla," vzpomíná Aneta Krejčíková. „A musím říct, že jsme měli fakt výborné svatební koláčky. Nedalo se jim odolat," dodává.

Svatební přípravy

Na uliční veselce měli od rána až do večera plné ruce práce především rekvizitáři. Už jen připravit prostory na natáčení chvíli trvalo. Jen pro zajímavost - na květinovou svatební výzdobu a kytici padlo neuvěřitelných šest set padesát stonků květin, z nichž se spousta musela denně měnit, aby byly stále krásně čerstvé, protože kamera nic neodpouští. Na samotnou výzdobu bylo použito sto dvacet metrů látky a stovky metrů žárovek. A jak to bylo s pohoštěním? Na natáčení byla zajištěna dvě dvacetikilová selata. Jedno se peklo přímo na místě přes noc, aby si na něm mohli svatebčané v ději pochutnat, druhé si zahrálo v příběhu, když ho Patrik (Jiří Hána) a Mára (Kryštof Rímský) rožní. Pro svatebčany bylo na natáčení objednáno pro jistotu šedesát porcí guláše a dvě stě padesát koleček knedlíků. Během celého natáčení se spotřebovalo přes sto litrů nealkoholického piva. Na svatebním stole samozřejmě nemohl chybět ani obrovský dort a něco k zakousnutí, například deset kilogramů svatebních koláčků a šest kilogramů dalších zákusků.

Druhá (utajená) svatba

Veselka se v poslední době skloňuje ve všech pádech také u Nyklových, a to hned u dvou párů. Tím prvním je zářící Vilma (Jaroslava Obermaierová) a její partner Vilda Burda (Arnošt Goldflam), tím druhým svérázný raper Mário (Jiří Kniha) a jeho kráska Ája (Barbora Mudrová). Jedna z těchto dvojic do toho nyní tajně praští, což bude šokem pro všechny jejich blízké. O koho půjde? To uvidíte v závěru letošní sezony, který proběhne opravdu ve velkém stylu!

Zdroj: iGlanc.cz, časopis TV Mini

Související články