O Erikovi se v seriálu mluvilo už několik týdnů, zatím byl však tak trochu „paní Columbovou“. Nyní ho tedy konečně poznáme. Soňa lidem kolem sebe líčí Erika jako chytrého, skvělého kluka, se kterým se dá vždy domluvit. Jen se nyní chytil špatné party. Aby Soňa tyhle vazby zpřetrhala, nechala syna přeložit na svou školu. Dospívající Erik to od mámy bere jako podpásovku, protože kvůli tomu přišel o všechny kamarády i jistoty známého prostředí, a tak se k mámě nechová moc přátelsky. Stále je vůči ní v opozici. Zapadnutí do nového kolektivu, který ho začne okamžitě testovat, mu neusnadní ani mámina funkce zástupkyně ředitelky, automaticky získává nálepku protekčního mamánka. A protože je syn své matky a rozhodně mu není jedno, jak ho ostatní vnímají, ihned se vůči tomu začne vymezovat.

Jako první ho testují spolužáci Kolda (Petr Komínek) a Šimon (Jakub Krause). Zatímco Šimon pro něj bude mít celkem pochopení, protože ví, jaké to je být ve škole nováčkem, Kolda si bude Erika ihned podávat, aby zjistil, co od něj čekat. Jestli je ňouma, bonzák nebo další do party, který hned tak před něčím necouvne… Už v únoru uvidíme, jak Erik obstojí při první Koldově zkoušce a co všechno od něj bude muset Soňa skousnout v prvních dnech jeho nástupu na novou školu. Leckoho to možná překvapí, protože jako mámu ji diváci uvidí opět v jiném světle, navíc ve chvíli, kdy si ona sama řeší své vztahy s manželem a zejména s Prokopem (Ondřej Studénka).

Otec Jirky Hermana

Seriál se rozrostl ještě o jednu postavu, a to o otce Jirky Hermana, Jiřího Hermana st., kterého ztvárňuje Marek Vašut. „Hraju emeritního soudce Ústavního soudu a jako milovník latinských přísloví jsem se začetl i do základů římského práva, které je základním kamenem všech právních systémů západní civilizace, abych získal trochu právního povědomí a své postavě doktora Hermana nedělal ostudu,“ svěřil se o svém přístupu k nové roli populární herec.

Zdroj: Youtube

Když před časem Jirka Herman (Jan Holík) požádal Gábinu (Aneta Krejčíková) o ruku, netušil, že bude muset začít více mluvit i o své rodině, o níž se do té doby nikdy moc nezmiňoval. S otcem totiž nebyl v kontaktu už přes dvacet let. Nyní se mu otec nečekaně znovu vrátil do života, což pro Jirku není vůbec jednoduché…

Opravdu chcete rozvod?

Zajímavé věci se budou dít u Karly (Markéta Stehlíková) a Máry (Kryštof Rímský). Jen několik dní před druhým termínem rozvodového stání dojde k jejich zásadnímu rozhovoru. Oba s rozvodem počítají, ovšem o to více si nyní, na poslední chvíli, užívají společné chvíle jako jedna rodina. Díky malé záměně dárků, z níž se vyklube hodně vtipný trapas, z nich opadne i veškeré napětí. K soudu se začnou vypravovat jako naprosto harmonický pár. Oba si myslí, že rozvod chce ten druhý kvůli tomu, co všechno si nedávno přiznali v souvislosti s Karliným někdejším milencem Jakubem. Ani soudce nevidí důvod, proč je nerozvést. Ačkoli se vše jeví jako naprosto jasné, stačí jedna upřesňující informace, aby soudce zbystřil a položil překvapivou a rozhodující otázku: Chcete se vůbec rozvést? Karlu i Máru tím hodně zaskočí. Podle toho také bude vypadat jejich reakce. To vše, a ještě mnohem více nám přinesou únorové a březnové díly Ulice, která běží každý všední podvečer.

Zdroj: časopis TV Pohoda, TV Nova

Související články