V komediálním seriálu Zalez do spacáku hraje Vlastíka, budoucího švagra hlavního hrdiny Ivana v podání Tomáše Kluse. Ivan přijede na naléhání své přítelkyně Sáry (Pavla Gajdošíková) do kempu, který provozují její rodiče. Sára chce, aby se její nastávající s rodinou líp poznal. A právě tady její bratr Vlastík pomáhá s provozem rekreačního zařízení.

Zdroj: Youtube

Zapomeňte na seriál Ulice

Jiří Böhm se tu představuje v úplně jiné herecké poloze než v seriálu Ulice. Tam byl nadřízeným Vítka Klímy (Filip Čapka), který svého podřízeného šikanoval. „Jako šéf jsem byl pěkně drsný. Podle mě je moc dobře, že se tvůrci Ulice tomuto tématu věnovali. Téma bossingu je dost vážné a je důležité na ně upozorňovat. Na postavě Robina Havelky se mi líbilo, že měl chvíle, kdy byl skoro až sympatický, lidský, nebyl to prvoplánový hajzlík. Pohyboval se na hraně. Je zajímavé objevovat v sobě struny, které běžně nepoužívám. Některé vyhrocené scény samozřejmě s člověkem zamávají, vaše tělo na ně reaguje a nejsou vám příjemné. To zkrátka k naší profesi patří, všichni ale víme, že jde stále jen o role a fiktivní příběh,“ vysvětluje Jiří.

Momentálně jej můžeme sledovat také v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 jako Ondřeje Berkovce. Když do seriálu nastoupil, byl teprve medik a prožil si románek s postavou Aleny Mázlové (Michaela Badinková). „Kvůli tomu, čím si v ději prošel, tedy že měl Ondřej rakovinu, si uvědomil, jak je všechno relativní. Že už tu člověk zítra nemusí být. A tak šel do vztahu trochu po hlavě a neřešil, jak dlouho ten vztah vydrží,“ říká o postavě herec. Ondřej si pak dodělal medicínu a v Kamenici nastoupil na chirurgii.

Puntičkář se zájmem o genealogii svého rodu

Jiří Böhm si zahrál také v seriálu 1. mise, kde byl jedním z dvanácti mladých doktorů, kteří procházeli vojenským výcvikem, aby se dostali do čtveřice vyvolených, jež se zúčastní zahraniční vojenské mise. Zahrál si také ve Specialistech nebo v projektu Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů. Znají ho také děti, které sledovaly na Déčku komediální seriál Bankovkovi. „Bankovkovi jsou stylizovaný, zábavně-vzdělávací pořad pro děti o základech finanční gramotnosti. Hraju tu roztržitého a nepraktického ňoumu Františka. Mám radost, že vznikají takové pořady pro děti, které pobaví i dospělé,“ říká herec. Jiří se narodil 8. července 1987 v Kraslicích. Vystudoval DAMU a zároveň i VŠE. Byl v angažmá v Městském divadle v Kladně, nyní je na volné noze a spolupracuje s nezávislými pražskými divadelními scénami, jako jsou například Divadlo Letí nebo Pomezí. Za roli Václava Havla v inscenaci Olga zmíněného Divadla Letí získal nominaci na cenu Talent roku 2016 v anketě divadelní kritiky.

Tvrdí o sobě, že je možná trochu puntičkář, a má rád, když ho lidé oslovují ne Jirko, ale Jiří. „Kdysi mi Jiří začala říkat učitelka angličtiny na základní škole a mně se moje jméno najednou zalíbilo mnohem víc. Bylo znělejší. Od gymplu jsem se tak začal představovat a už mi to zůstalo. Celkově mám rád jména v originálních podobách, nezdrobnělá,“ vysvětluje. Mezi jeho zájmy patří cestování, rád vyráží i na krátké výlety a miluje také túry po horách, ale ne lezení po skalách, protože se bojí výšek. Ve volných chvílích se taky zajímá o genealogii svého rodu.

Zdroj: časopis TV Pohoda, TV Nova, TV Prima

Související články