Jen co se začalo u Klímových blýskat na lepší časy, celou rodinu doslova paralyzují dramatické události, k nimž nyní dojde. Přijdou jako blesk z čistého nebe a pro Klímovy budou stejně tak i ničivé. Bára (Eliška Bašusová) a Iva (Hana Baroňová) se stanou na parkovišti terčem útoku tří opilých mladíků, kteří je budou nevybíravým způsobem obtěžovat. Báře se okamžitě připomene, jak ji znásilnil její bývalý šéf Radim Mareš (Michal Slaný), a propadne panice, stejně jako Iva, která se bude snažit dceru ochránit a urychleně odjet. Odtud je už jen krůček k následující tragédii. Ve snaze uniknout šlápne Iva na plyn, čímž způsobí nehodu s vážnými následky...

Zdroj: Youtube

Mrazivé natáčení autonehody

Dopravní nehoda se točila v exteriéru, ve skutečných garážích, což s sebou přináší vždy výzvu pro celý štáb. Na místě byla samozřejmě záchranka, a to nejen kvůli scéně, v níž bude zasahovat přímo v ději. Šlo zároveň o pojistku včasného zásahu, kdyby se během natáčení přece jen něco zvrtlo. Režisér Jakub Wehrenberg ale nic neponechal náhodě. Při samotné akci raději nahradil herce kaskadéry. Wehrenberg má navíc s natáčením bouračky v Ulici již zkušenosti. Pod jeho vedením vznikala před pěti lety například scéna, v níž Matěj Jordán (Jakub Štáfek) srazil nešťastnou náhodou autem chodce (František Kreuzmann), jenž mu vběhl do vozovky.

Autonehoda se jako na potvoru točila v snad nejchladnějším dni v roce. Ostatně nebylo to poprvé, kdy štáb bojoval s nepřízní počasí. Jednotlivé epizody se točí se zhruba dvou až tříměsíčním předstihem. V lednu se v Ulici pilně pracovalo na jarních dílech. Občas se proto stane, že se štáb brodí ve sněhových závějích, zatímco kalendářově se natáčí jaro v plném rozpuku. Tentokrát sice hustě nesněžilo, ovšem venkovní teplota klesla hluboko pod bod mrazu. A vydržte při takových teplotách celý den venku.

Jedinečná zkušenost

„Natáčení v exteriérech je plánováno s ještě větším předstihem než běžné natáčení v ateliérech. Je třeba zařídit spoustu dalších věcí. Byli objednaní záchranáři, policie i kaskadéři, byl vyblokován prostor pro natáčení, bylo potřeba několik povolení a podobně. Zkrátka žádná legrace, takže se den před natáčením nedalo jednoduše říct, že se kvůli počasí všechno ruší,“ upozorňuje producentka seriálu Ulice Janka Maršíková.

Pro Hanu Baroňovou prý šlo o jedinečnou zkušenost. „Byla to příjemná změna natáčet mimo ateliér Ulice. Nicméně chladné počasí nám to trochu komplikovalo. Naštěstí se o nás produkce skvěle starala, zajistila nám úžasné zázemí, kde bylo teplo, a kostymérky si pro nás připravily speciální "teplítka", která jsem měla různě po těle. Přestože bylo asi mínus deset, trávili jsme celý den venku, zima nám nebyla,“ poznamenává. Co všechno se v nových dílech ohledně autonehody schumelí, budete moci sledovat v následujících týdnech.

Nová postava: Vilda Burda

V Ulici se v těchto dnech objeví nová postava, o níž se už nějaký čas živě mluví. Nejedná se o nikoho jiného než o Vilmina přítele ze sociálních sítí Vildu Burdu. Svým neopakovatelným způsobem ho ztvárňuje Arnošt Goldflam. U Nyklových je tento muž propírán horem dolem v souvislosti s tajnostmi Vilmy Nyklové (Jaroslava Obermaierová) a s jejím dopisováním si s přáteli na sociálních sítích.

Pro Vilmu je Vilda po dlouhé době spřízněná duše. Pokaždé netrpělivě čeká, až jí odepíše, prožívá s ním trable, jež má kvůli nemocnému jezevčíkovi Karlovi. Dokonce mu přispěla i na Karlovu operaci. A právě v tom je ta největší potíž. Jakmile Lumír (Václav Svoboda) zjistí, co jeho matka udělala, uvidí rudě. Podle něj nalétla dalšímu podvodníkovi. Na Burdu hodlá podat trestní oznámení, aby si na něj posvítila policie. Ten se však jako mávnutím čarovného proutku objeví u nich v bistru, a to nikoliv náhodou…

Zdroj: časopis TV Mini, TV Nova

Související články