Kdo by si nevybavil tu scénu, jak promrzlá Rose spatří v dáli světlo naděje, hlasivky z posledních sil volají „Jacku, Jacku“? Ten však již neodpovídá. Za zvuků tklivé hudby Rose od sebe odtrhne Jackovy zmrzlé ruce, slíbí mu, že na něj nikdy nezapomene, a pak se dívá, jak jeho tělo klesá ke dnu Atlantiku. Nejen díky tomuto silnému příběhu se Titanic dostal do filmové trojice snímků (vedle filmů Ben-Hur z roku 1960 a Pán prstenů: Návrat krále z rou 2003) s nejvyšším počtem Oscarů. Celkem jich posbíral 11. Ani jeden z hlavních hrdinů se z něj však neradoval. Přitom Rose a Jack v podání Leonarda DiCapria a Kate Winslet se stali ikonickou dvojicí. Nejen na plátně, ale i za ním. Co o nich nevíte? Možná to, že si spolu chtěli začít, nebo že Leonardo rozčiloval Kate obyčejným salámem.

Zdroj: Youtube

Leonardo a Kate. Měli spolu románek?

Taková romantika to byla na plátně, až si mnozí přáli, kdyby se přenesla i do skutečného života herců. Vyjma Leových náctiletých fanynek, samozřejmě. Oba musí čelit neustálým dotazům, jestli mezi nimi někdy něco bylo, Leo i Kate však svorně tvrdí, že nikoli. Jsou velmi dobří přátelé, zažili spolu spoustu legrace a jistě tam nějaká chemie fungovala. Když se ale prý sami bavili o tom, jestli by spolu mohli chodit, shodli se, že by si mohli pokazit kamarádství, kdyby jim to nevyšlo. A případný vztah by mohl narušit více jak půlroční natáčení Titaniku.

Leo chránil Kate před režisérem

Před Titanikem byl DiCaprio přece jen trochu protřelejší než Kate. Rusovlasá herečka prý byla nervózní, protože si uvědomovala, že velkofilm ji buď vystřelí mezi hvězdy, anebo zapadne navždy. Takže kvůli stresu ne vždy podala dobrý výkon. A právě to vytáčelo výbušného režiséra Jamese Camerona. Uklidňovat ji pak měl právě Leo, který herecké partnerce i radil ohledně filmování samotného.   

Ten prokletý salám

Na place rozhodně nebyla nuda, i když se tam odehrávala dramata. Mladí hlavní hrdinové navíc byli samá sranda a pošťuchovali se. Kate jednou prozradila, že je vegetariánka a Leo ji prý vždy trýznil při líbacích scénách, když si před nimi dopřál pořádný kus salámu.

Sběratel nominací na Oscara? To není jen Leo, ale i Kate!

Leonardo DiCaprio byl častým terčem vtípků, že je věčným čekatelem na Oscara, protože sbíral řadu nominací, ale dlouho žádnou neproměnil. Přitom jeho parťačka z Titaniku je na tom v podstatě stejně. Oba mají totiž 6 nominací a jedno vítězství. Leonardo získal zlatou sošku za film Revenant Zmrtvýchvstání z roku 2016, Kate proměnila nominaci dříve, a to za snímek Předčítač z roku 2009. Je i dojemné, jak se kolegové podporují při předávacích ceremoniálech. Za Titanic byla například nominovaná jen Kate, Leo jí prý před tím řekl, že i kdyby nevyhrála, ať není smutná, protože podala fantastický výkon. A když naopak DiCaprio získal konečně Oscara, Winslet ho posléze objala a plakala.

Další setkání pod dohledem manžela

Ačkoli jsou oba herci velcí přátelé, před kamerou se setkali pouze dvakrát. Poprvé u Titaniku, podruhé v roce 2008, kdy natáčeli Nouzový východ pod taktovkou Katina tehdejšího manžela Sama Mendese. Při té příležitosti Leonardo prozradil, že s Kate už dlouho snili o další společné práci, ale neobjevilo se nic, co by je nadchlo.

Nejvíce doteků

I když spolu natočili jen dva filmy a mohli by si každý tzv. jít po svém, stále na sebe slyší. Na různých společenských akcích se spolu fotí klidně v objetí, líbají se, i když cvakají spouště fotoaparátů, rádi pózují, drží se za ruce.

Talisman Leo pro manželské štěstí

Leonardo prý Kate vedl k oltáři na její poslední svatbě s podnikatelem Edwardem Abel Smithem. A zřejmě jí přinesl štěstí, protože po dvou rozvodech tento vztah drží pevně již 12 let. Na rozdíl od herečky se ale její životní kamarád do chomoutu nehrne. Nemá ani děti a veřejnost si ráda dělá šprýmy, že věk jeho partnerek prakticky nikdy nepřesáhl 25 let.

Zdroj: iGlanc.cz, Mirror, Hello Magazine, The Hollywood Reporter, Glamour

Máte rádi Titanic?

info Hlasování bylo ukončeno.
Miluju Titanic! 94 %
Film není špatný, ale dokážu si představit jiné obsazení. 3 %
Film Titanic není nic pro mě! 2 %
Hlasovalo: 180

Související články