Další seriál, u kterého až fyzicky bolí, že ho tu skoro nikdo nezná.

A to je jeden z nejdražších vůbec. Apple TV+ v Česku zkrátka pořád stojí na začátku. Jestli mu ale může v lapání diváků něco pomoci, je to vedle seriálů Ted Lasso a Servant právě The Morning Show, další velký a úspěšný projekt z originální produkce jablečného zábavního dómu. A jména obou hlavních protagonistek, jimž v prvních dvou řadách přisypával i Steve Carell, kterého nyní „nahradí“ Jon Hamm, přitom nemusejí být jedinou pozvánkou ke sledování.

Zdroj: Youtube

Druhá tvář zpráv

Na počátku seriálu stál Jay Carson, znalý reality jak vysoké politiky, tak médií, a v minulosti též spoluproducent Domu z karet, což mnohé napoví. The Morning Show byla a je především hrou o trůny, v tomto případě mezi dvěma ženami, z nichž by mohly být přítelkyně, kdyby si nebyly každou minutou zároveň rivalkami. A k tomu chtěl Carson, stejně jako showrunnerka Kerry Ehrin, jež ho později nahradila, otevřít vrátka do džungle, kterou doopravdy pozná jen ten, kdo se stane její součástí. TMG nabízí unikátní vstup mezi novináře, kteří nejsou vždy tak fajn parta, jak se tvářil jinak špičkový Newsroom (HBO Max). Mezi neurotickými egy a v přítomnosti kamer umí být zatraceně horko.

Silné nové koště

Navzdory Studiu 6 a dalším relacím u nás formát takzvaných „ranních show“ nehraje nejvyšší byznysovou ligu. V Americe je to pochopitelně jinak. A také proto tam může probíhat lítá konkurenční válka jak mezi jednotlivými kanály, tak uvnitř stanic, a nejen na prestižních moderátorských postech. V The Morning Show se válčí na hodně frontách, jejichž součástí jsou i skvělí Billy Crudup a Mark Duplass. Nejviditelnější boj nicméně hoří mezi upjatou a zdánlivě seriózní moderátorkou Alex a její mladší, značně bezprostřední kolegyní Bradley. A jestli jim v druhé sezoně zatopil Covid-19, nyní čeká na celou stanici nebezpečí z další strany.

Zájem o zakoupení vysílací stanice UBT projevila úspěšná technologická společnost s řádně nabroušenými lokty, což znamená personální bouři a nepořádek vinou nových pořádků. Cory, dříve hlavoun UBT, který odešel ke konkurenci, se na konci minulé řady navíc vyjádřil ohledně svých citů k Bradley, což představuje silnou zápletku a oslí můstek k tématu firemní loajality. Protože se jí budou v seriálu muset tentokrát zabývat úplně všichni. Opět se postaví idealismus proti pragmatismu, peníze proti pravdě, sledovanost proti obecnému prospěchu. A potenciálního nového vlastníka, jemuž propůjčil tvář Jon Hamm, rozhodně zajímá profit.

THE MORNING SHOW 3

Dvě dračice si jdou dál po krku a přibude k nim šílenec z Manhattanu. Herecké hody pokračují.

 Apple TV+

Premiéra: 13. 9.

NOVINÁŘSKÉ DRAMA

Hrají: Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Jon Hamm, Natalie Morales, Billy Crudup, Bel Powley

Tvůrce: Kerry Ehrin 

USA 2023

10 epizod, cca 60 min 

Zdroj: časopis TV Streaming, Apple TV+

Související články