Když probíhal casting na třetí řadu Survivora, zřejmě zájemci zapomněli, že na ně v džungli čekají velmi drsné podmínky. Ono se to z gauče přece jen vnímá jinak, hlavně když v televizi vidíme úplné minimum toho, jak život na ostrově skutečně vypadá a k tomu baštíme pytlík chipsů. Všechno hraje na psychiku a na nervy tak moc, že někdy soutěžící musí reality show opustit. No když jsme u toho, letos se rozmohl takový nešvar...

Zdroj: Youtube

Bezděkové pro srandu

Loňská účastnice Andrea Bezděková má z chování soutěžících ve třetí řadě srandu. Ona si to může dovolit, na ostrově strávila 68 dní, přestože tomu zpočátku u křehké modelky nikdo příliš nevěřil. Zpěvák Sebastian to řekl velmi správně: „Až teď zjišťuju, s kým vlastně žiju.” Každopádně i nezasvěcení diváci to vidí velmi podobně jako ona. Andrea na Instagram natočila video, v němž si představuje, jak asi vypadal casting na třetí řadu. Apartmány s výhledem na moře, minimum lidí, luxusní západy slunce, každé ráno čerstvé kokosy. Že máte doma kočku? To nevadí, tak aspoň na chvilku.

Proč by si dobrodruh vzal na pustý ostrov krabici saponátu? Aby si tam mohl vyprat své chyby a začít znovu. Takhle nám letošní sestava připadá. Jedné chybí kočka tak moc, až po dvou týdnech bez jídla a internetu začala toužit po dětech. Další si uvědomila, že doma nechala nevyřešené problémy a chce za maminkou a tatínkem. Už i ten hasič Filip si začíná zoufat po rodině. Zástupy lidí by pro účast v Survivoru vraždily, zatímco v Dominikáně se (ne)přeživší perou o místo ve vyřazovacím duelu. Předčasně ostrov opustila Ornella a operní pěvec Michael Skalický, ale těm nic vyčítat nemůžeme, protože šlo o zdravotní důvody.

Nedostatek jídla je asi to nejhorší

Možná si to soutěžící představovali víc jako ve filmu. Že tam bude čekat věrný Pátek, budou se cpát tunami čerstvého ovoce a zadarmo, lovit ryby holýma rukama a před džunglí je ochrání neohrožený Tarzan. Místo toho zjišťují, že jediný parťák na piškvorky je mořská hvězdice a trhají rekordy v počtu štípanců od komárů.

Nedostatek jídla, ten je asi to nejhorší. Jen si vzpomeňte na Petra Švancaru, který tam loni zhubnul 18 kilo. V rozhovoru pro Deník řekl, že na den měli tři lžičky rýže a nějaký ten kokos. „Už jsem byl na rezervě, chtěl jsem jít pro dřevo nebo pro kokos a byl jsem vycucaný úplně strašným způsobem. Odešlo mi tělo, třicet sedm dní jsem nic pořádného nejedl, měl jsem smůlu i na souboje, kdy jsme prohrávali dobré odměny o jídlo. Když jsem vyhrál, tak leda rybářské potřeby nebo dvě brambory, toho se člověk moc nenají.”

V televizi prý není vidět, jak moc soutěžící trpí. „Každý den můžete vypadnout nějakou hádkou nebo ze zdravotního důvodu. Holky tam trpí, jsou zvyklé se malovat, dbát o sebe, ale tam jste špinaví, smradlaví, neoholení, katastrofa. Chlap to má trochu jednodušší, ale mám tři děti, fakt velkou rodinu a bylo mi strašně smutno. Bojujete s hlavou, aby vás neporazila. Bylo mi smutno už druhý den a strávil jsem tam skoro čtyřicet dní, do toho žádné jídlo, takže nepříjemné,” popisuje dál Petr Švancara.

Představte si, že nemáte vůbec nic

Mobilní detox je to nejmenší. Nemáte pojem o čase, nemáte kartáček na zuby, nemáte opalovací krém, který vás ochrání před spálením, repelent. Místo toho, než se setmí, musíte přístřešek vyčistit od pavouků a hmyzu. Jsou tam hadi, štíři, myši. Není tam toaletní papír, a když jdete v noci na záchod, neposvítíte si na cestu a musíte jít dál od přístřešku, aby to v horku nesmrdělo. „Byli jsme tam v období, kdy hodně pršelo a tím, že jsme jedli kokosy, které pouští tuk, jdete na velkou a musíte umýt olej. Když holky měly své dny, bylo mi jich fakt líto,” popisoval po návratu domů Švancara.

Víte, jak přežít v divočině?

Mikýř nechtěl nic neponechat náhodě, takže před odjezdem absolvoval kurz přežití. Vy víte například, pod jakým úhlem rozdělat oheň křesadlem? Protože to je klíčová informace (je to mimochodem 45 stupňů). Jestli si brousíte zuby na další řadu, k přežití na ostrově je dobré znát základní pravidla správného fungování v džungli:

  • Bez vody člověk přežije asi 3 dny. Bez jídla několik týdnů, ale to zkoušet nechcete.
  • Kde hledat pitnou vodu, protože v moři to není. Pití mořské vody místo sladké vám může způsobit i selhání ledvin a smrt. Vodu z řek a potoků byste pro jistotu měli nejprve převařit. Soutěžící tedy zrovna k vodě mají neomezený přístup.
  • Než si nazujete boty nebo oblečete tričko, které chvilku jen tak stálo, nezapomeňte na důkladnou prohlídku. Nikdy nevíte, co tam najdete.
  • Vyznáte se v bobulích? Budete mít hlad. Když najdete v džungli neznámé plodiny, sníte je? Riskujete otravu.
  • Víte, jak se bezpečně pohybovat v džungli? Především ne ve tmě. Pohybujte se pomalu a opatrně, v nejlepším případě byste měli mít dlouhé kalhoty a rukáv.
  • Spálené kůži od slunce se snažte v divočině předejít. Jak si můžete povšimnout, Mikýř se chrání opravdu poctivě, protože je jediný ze všech pořád bílý. Když na spáleniny dojde, ošetříte je gelem z aloe vera. Když žádnou nenajdete, alespoň na postiženou oblast přiložte kus látky namočený v čisté vodě.
  • Co dělat, když člověk vedle vás omdlí? Protože to se tady klidně může stát. Položte ho na záda a zvedněte mu nohy, aby se mu vehnala krev do mozku. Zkontrolujte dýchání.

Myslíte si, že byste to na ostrově zvládli lépe než soutěžící třetí řady Survivora?

Ano, hned bych se přihlásil/a. 25 %
Ne, jsem rád/a, že jsem doma. 75 %

Zdroj: iGlanc.cz, redaktorka Kristýna Ullrich pořad sleduje, Survivor

Související články