STÍNY V MLZE II

Druhou řadou Stínů v mlze se táhne případ, který média pojmenovala Ranní vrah. Pachatel brutálně zavraždil dvě ženy a je jasné, že jimi nekončí. Magda Malá (Petra Špalková) zapojí do vyšetřování Interpol, a díky tomu se jí ozvou kolegové ze Slovenska. I oni před lety řešili případ ubodané mladé ženy. Je možné, že vraždy mají stejného pachatele? Zatímco Magda dál pokračuje ve sbírání informací, kolegové Martin Černý (Jiří Vyorálek) a Jarek Kucharčík (Petr Panzenberger) se snaží rozplést případ přepadení klenotnictví v nákupním centru, z něhož si trojice pachatelů odnesla šperky v hodnotě několika milionů korun. Tato trojice později unese autobus a cestující a řidiče si vezme jako rukojmí.

Jedenáctý díl nazvaný Nečistá hra zavede vyšetřovatele do třetiligového fotbalového klubu. V něm působil jako funkcionář zavražděný exekutor, jehož tělo je nalezeno v lese. Ukáže se, že zavražděný měl co do činění se zmanipulovanými zápasy a sázkami na ně a taky že půjčoval lidem peníze a pak je ničil vysokými úroky. Zatímco diváci už vědí, kdo je Ranní vrah, protože sledují jeho kroky a přípravy na další vraždu, policie má pořád málo stop. Tak jim v závěrečném, dvanáctém dílu nazvaném Poslední případ indicii pošle on sám – fotky dvou zahalených žen, jimž jsou vidět pouze oči. A k nim přidá zprávu: „Vyber tu, která přežije. Jinak zemřou obě!“ Členové týmu jsou zoufalí, identitu žen neznají, ale vědí, že hrají o čas. Kdyby jen tušili, že tvář vraha někteří z nich dobře znají a že už ho dokonce i měli u výslechu.

Zdroj: Youtube

SPECIALISTÉ

Ve dvou posledních premiérových epizodách vysílaných před prázdninovou pauzou budou dva členové vyšetřovacího týmu Specialistů dělit svou pozornost mezi nové případy a velmi osobní záležitosti. Už v předchozích dílech jsme mohli vidět rozvíjející se náklonnost mezi majorem Strouhalem (Martin Dejdar) a kolegyní z mravnostního oddělení Dagmar Šnébovou (Kateřina Lojdová). Do života kapitána Petra Hájka (Vojtěch Vodochodský) zase poměrně dramaticky vstoupila živelná majitelka tanečního studia Renata Valešová (Kristína Martanovičová). Na parkovišti mu odřela jeho vytuněného miláčka.

Pozvání na večeři jako omluva

Petr se nakonec nechá přemluvit k tomu, aby jako omluvu přijal pozvání na večeři. Jen nespěchá s informací, že pracuje u policie. V dílu nazvaném Sousedka budou Specialisté řešit brutální napadení majitelky vietnamské restaurace, která na následky zranění zemře. Vypadá to, že se stala obětí mafie vybírající výpalné. Svědectví souseda však ukáže na násilníka, který dříve v restauraci vyvolal konflikt s rasovým podtextem. Jenže další vyšetřování odhalí, že soused neříká pravdu a klidně mohl být pachatelem on sám, protože ho majitelka restaurace zřejmě vydírala. Následující díl s názvem Máš na to! nás zavede do tanečního studia zmíněné Renaty Valešové. Ta v něm dává prostor zejména teenagerům z vyloučených lokalit a sociálně znevýhodněných skupin. Po jedné z tanečních lekcí je nalezen mrtvý úspěšný choreograf z Litvy, který skupinu připravuje na mezinárodní soutěž. Strouhal využije toho, že Petr před Renatou zatím tají svou profesi. Protože mladí tanečníci s policií mluvit nechtějí, ale Petrovi v utajení by něco říct mohli.

ODZNAK VYSOČINA III

Ani v premiérových dílech tohoto seriálu nebude nouze o dramata ve vztazích členů týmu. Stres, který doprovází vyšetřování jednoho případu, vyvrcholí rvačkou mezi kapitány Kociánem (Patrik Děrgel) a Bachem (Martin Hofmann). Oba pak učiní zásadní rozhodnutí, která ovlivní jejich životy. Přátelství mezi kapitánem Karlem Šmídem (Michal Suchánek) a soudním lékařem Jaroslavem Havránkem (David Máj) prověří překvapivé odhalení. Kapitánka Vlčková (Simona Hába Zmrzlá) musí v rodině vybalancovat vysoké pracovní vytížení, které s sebou přináší její přestup zpátky na oddělení vražd a které se nelíbí jejímu muži.

Zbývající epizody třetí řady

ZMIZELÁ

Markéta Vláčilová byla bezkonfliktní mladá máma dvouleté holčičky, její vražda je šokem nejen pro rodinu, ale těžkým úkolem i pro vyšetřovatele. Její dcerka navíc není k nalezení, a policistům tak začíná boj s časem. Postupně se ale ukáže, že Markéta nebyla tak nevinná, jak se jejímu okolí zdálo.

SPRÁVNÁ ŽENSKÁ

Během dožínek je zavražděna hospodská. Jejím domem ten den prošla řada lidí, navíc se ukazuje, že její rodinné i milostné vztahy nebyly zrovna idylické. Dana Skálová za pomoci Julie (Martina Jindrová) zjišťuje, kdo všechno mohl mít na smrti oblíbené hostinské zájem.

RUKOJMÍ

Sedmnáctiletý Standa se při útěku před policií zabarikáduje na hradě a jako rukojmí si vezme průvodkyni, kterou nechtěně pořeže. Její stav se zhoršuje, policisté tak bojují s časem a hledají tajemnou Janu, kterou chce Standa vyměnit za rukojmí. Bach nechce nechat být případ Vláčilová, v němž prokuratura jejich oddělení viní z nastrčení důkazů. Zaskočí ho, že podezřelým je Šmíd.

NA OKRAJI

Ve vesnici nedaleko Veselé někdo zavraždil místní rodačku a jejího partnera. Podezření padá na její bývalé partnery, syna, ale i sousedy, se kterými měla dvojice dlouholeté spory. Mordparta je navíc oslabená nepřítomností Bacha, který byl za rvačku s Kociánem postaven mimo službu a který se i přesto snaží dořešit případ Vláčilová.

V KRUHU RODINNÉM

Julie zmizela a Skálová má vážné podezření, že se jí něco stalo. Může její zmizení souviset s novým přítelem, kterého poznala na internetu? Nebo s konfliktem, kvůli kterému musela opustit práci? Dana Skálová se účastní pátrání, přestože ji její zdravotní stav ohrožuje na životě.

Zdroj: iGlanc.cz, časopis TV Magazín

Související články