Herečka Ivana Chýlková tančí s Janem Tománkem a popisuje jejich první setkání takto: „Chtěla jsem udělat lepší dojem, než jaký se mi při seznamování povedl. Vstoupila jsem do zkušebny a hned mi upadl mikroport, navíc jsem šla na nebývale vysokých podpatcích, na kterých nejsem zvyklá chodit, takže o eleganci bych úplně nemluvila. Čili všechno špatně a myslela jsem si, že horší už to být nemůže… On se ovšem tvářil statečně. Vypadal, že má pro všechno pochopení.“ Herečka si pracovní závazky zařídila tak, aby měla čas jen na StarDance. „Takže budu jenom tancovat a chodit na masáže. A když vypadnu v druhém kole, tak budu mít aspoň volný podzim,“ směje se.

David Prachař, který tančí se Zuzanou Dvořákovou Šťastnou, si dělá legraci z jejich věkového rozdílu. „Protože je o dost mladší než já, bude mě jako starce muset vodit parketem. Spíš bych volil častější tréninky v kratších časech. Po čtyřech hodinách v zkušebně to pak ztrácí smysl, protože je člověk unavený. Ale uvidíme,“ říká herec a jeho taneční partnerka dodává, že podle jejího úsudku budou po pěti šesti trénincích už sehraní.

Moderátorka Iva Kubelková na tréninky čerpala energii na dovolené v Řecku. Je připravená na to, že bude-li to potřeba, bude trénovat klidně i čtyři hodiny několikrát týdně. „Myslím, že tělo si pak samo řekne, kolik času mi dovolí trénovat. Věřím, že s Martinem to bude fajn, a je skvělé, že už má se StarDance zkušenost,“ říká o svém tanečním partnerovi Martinu Prágrovi.

Herečka Darija Pavlovičová dostala za tanečního partnera přiděleného Dominika Vodičku, který má jasný plán: „První věc, kterou začneme zkoušet, budou točky. Tak začínám se všemi tanečnicemi, protože točky jsou základ všeho. A pak si musíme vysvětlit celý plán pro soutěž. Jsem ve StarDance poněkolikáté a už mám vypracovaný osvědčený systém. Co a kdy je potřeba připravit, nazkoušet, kdy přicházejí krize. A poradit různé fígle.“ Darija přiznává, že se na tréninky těší, ale zároveň je trochu nervózní. „Doufám, že mi soutěž vnese do života nějakou disciplínu. Do tanečních jsem nechodila, neměla jsem na to ani čas, ani pomyšlení,“ říká herečka, která soutěži obětovala dovolenou a tréninky musí skloubit s natáčením nového seriálu To se vysvětlí, soudruzi. Své taneční schopnosti poprvé změří i manželský pár – snowboardistka Eva Adamczyková a její muž, herec Marek Adamczyk. Eva musela tanečním hodinám, které povede Jakub Mazůch, přizpůsobit plány na novou sportovní sezonu. A Markovi slibuje jeho taneční partnerka Lenka Nora Návorková s nadsázkou kruté tréninky, pokud prý bude zlobit.

Zdroj: časopis TV Magazín

Související články