StarDance je velmi oblíbená taneční soutěž a každoročně trhá rekordy ve sledovanosti. Nejsou to jen taneční výkony nejrůznějších hvězd, které pokaždé mile překvapí tím, že překonávají očekávání svá i divácká. Je to i ustálený tandem moderátorů Kostková a Eben a porota, co láká zaryté fanoušky. Ačkoliv porota se mění poměrně často, Zdeněk Chlopčík byl s diváky celou dobu.

Konec Chlopčíkovy éry

Zdeněk Chlopčík usedal v porotě taneční soutěže od samého začátku. Psal se rok 2006, když se u nás StarDance poprvé vysílala. Byl tedy služebně nejstarší, byla to jistota, stejně jako moderátorská dvojice Tereza Kostková a Marek Eben. Není divu, že teď diváci mají obavy, že bez něj už to zkrátka nebude ono a rozhodnutí televize se jim nelíbí. Jeho hodnocení sice bylo přísné, někteří soutěžící se před ním doslova třásli, ale mohl si to dovolit. Pozici ”služebně nejstarší” teď po něm přebírá Tatiana Drexler, která je v soutěži od druhé řady.

Porotců už bylo mnoho

Jestli patříte mezi věrné fanoušky, pak víte, že porota se ”obnovuje” poměrně často. Když nepočítáme současnou trojici následujícího ročníku, a tedy Tatiana Drexler, Richard Genzer a Jan Tománek, seznam bývalých porotců už v tuto chvíli čítá na třináct jmen. Je mezi nimi například Vlastimil Harapes, Michael Kocáb, Mahulena Bočanová, Richard Hes nebo Jan Révai. Je tedy pravda, že ve většině případů se jednalo spíše o jednoletou záležitost, takže si na spoustu z nich diváci ani nestačili zvyknout a vždy tam měli tu svou ”jistotu”.

Místo Chlopčíka Tománek

Řízného Chlopčíka v porotě nahradí Jan Tománek, kterého už jsme v předchozích řadách mohli nejen několikrát vidět na hodnotícím postu, ale i jako tanečníka. Naposledy tak tomu bylo loni. V jednom starším rozhovoru uvedl, že když se do poroty chystal poprvé, největší strach měl z toho, že bude buzerovat lidi, protože je především úspěšný taneční trenér a to se neobejde bez disciplíny a profesionálního přístupu. Ovšem už teď se můžeme z jeho úst dočíst, že se oproti Chlopčíkovi diváci setkají směrem k soutěžícím s laskavějším přístupem. Už to se jim možná nezamlouvá, protože Zdeňku Chlopčíkovi se dokonce přezdívalo ”kat”, ale spravedlivý, a sledující to bavilo. Je otázkou, nakolik laskavější přístup zaujme.

Zdroj: iGlanc.cz, Wikipedia, Česká televize

Související články