Jako například major Strouhal (Martin Dejdar), který se – jak už jsme mohli vidět v prvním březnovém dílu – musel smířit s tím, že se od něj odstěhovala neteř Anežka (Amelie Pokorná). Strouhalova sestra se vrátila po rehabilitaci domů, a tak se k ní její dcera nastěhovala zpátky. Strouhal s neteří v minulosti docela bojoval. Jí se nelíbil strýčkův přísný dohled znásobený obavami policajta, on zase šílel z jejích pubertálních manýrů. Ale naučili se spolu vycházet. A teď, když je Anežka pryč, si Strouhal uvědomuje, jak moc má najednou prázdný a tichý byt. O to víc se vrhá do práce.

Zdroj: Youtube

Na natáčení epizody V utajení, která je dvoudílná a již uvidíme na přelomu března a dubna, zavzpomínala Zuzana Kajnarová. „Tohle natáčení mě moc bavilo a řekla bych, že to pro mě byla jedna z nejlepších epizod. Jednak proto, že je případ rozdělen do dvou částí, jednak proto, že to nebylo obvyklé natáčení. Řešíme totiž případ jako policisté v utajení, jsme v civilu a hrajeme zaměstnance magistrátu. Máme úplně jiné kostýmy než obvykle, je to velmi elegantní oblečení. A navíc hrajeme s Markem Lamborou manželský pár, což bylo hezké a vtipné, protože jsem jinak spíš jako jeho starší sestra. Je to velmi pěkně napsaný a natočený díl,“ líčí herečka. V této epizodě se taky objeví zajímavá, zatím neznámá postava – kapitán Hájek z oddělení zabývajícího se kyberkriminalitou, jehož hraje Vojtěch Vodochodský.

Na co se můžeme těšit?

Sám proti mafii (18. 3.)

Arkan Dragić je autor faktografického románu o srbské mafii zemun. Od vydání knihy žije v neustálém strachu o život. Hlídají ho bodyguardi, musí pořád měnit místo pobytu. Jediný, kdo při něm stojí, je jeho bratr Zvezdan. Arkan se navzdory ohrožení účastní knižního veletrhu v Praze, ovšem ani zde není před srbskou mafií v bezpečí. V hotelovém pokoji je na něj spáchán atentát, kterému sice unikne, přesto při něm dojde k úmrtí. Tým majora Strouhala začne prošetřovat Arkanovy osobní strážce a postupně se dostane až k nájemnému vrahovi. Kdo si ale vraha objednal?

V utajení 1 (25. 3.)

Při autonehodě zemřou dva členové Národní centrály proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě. Případ začíná vyšetřovat Strouhalův tým, ale do práce mu zasahuje i jednotka z tohoto oddělení. Zejména kapitán Hájek (Vojtěch Vodochodský), který chce objasnit smrt svých kolegů. Oba mrtví policisté byli v utajení a předstírali, že jsou zaměstnanci magistrátu, kteří mají na starosti výběrové řízení na společnost, jež má městu dodat software na propojení digitálních databází. Je tu ale podezření, že software má bezpečnostní chybu a může se stát bránou k úniku informací. A tak se Strouhalovi lidé Matěj a Zuzana vydávají za pracovníky magistrátu.

Zdroj: časopis TV Magazín, TV Nova

Související články