Kromě ústřední čtveřice se opět setkáme s Davidem Prachařem, Matoušem Rumlem, Gabrielou Míčovou nebo Oldřichem Vlachem a spousta známých herců se i tentokrát objeví v epizodních rolích. „Je pravda, že ve Specialistech hraje hodně mých kolegů, což mám ráda. Je bezva potkat se s novými lidmi, nebo je to naopak příležitost setkat se i s někým, koho jsem dlouho neviděla. Teď mě napadá například Anička Kulovaná, s níž hraju v divadle, nebo Radek Zima, kterého mám moc ráda a s nímž jsem kdysi točila jiný televizní seriál,“ říká představitelka kapitánky Zuzany Koutné Zuzana Kajnarová, která považuje pauzu mezi natáčením za občerstvující. „Ta přestávka byla velmi příjemná, protože po ní do toho jdete opět s novou energií. Takže já jsem pauzu uvítala, protože jsem se mohla o to lépe a více připravit a těšit na další natáčení,“ vysvětluje herečka.

Zdroj: Youtube

Podobně to vidí její kolega Jiří Hána. „Vracím se velmi rád, protože mě těší pracovat s naším štábem a kolegy. Pauzu jsem využil k tomu, že jsem nazkoušel a odpremiéroval v Divadle Bez zábradlí novou komedii Berlín, Berlín v režii Jiřího Svojtky, kde hraju například s Danou Morávkovou, Karlem Heřmánkem mladším či Nikol Kouklovou a dalšími, a poté jsem se zase vrátil zpět ke Specialistům,“ říká seriálový kapitán Kovář, který přiznává, že je při takovém tempu práce důležité, aby si s kolegy dokázal udělat na place z některých věcí legraci. „Když celý den točíte vážné scény, jsou nějaká zpestření, legrace nebo v uvozovkách naschvál opravdu nutné. Parta je tu výborná. I to je myslím jeden z důvodů, proč diváci Specialisty tak rádi sledují. Pokud totiž máte dobré lidi, jimž na společné práci záleží, tak se to na výsledku projeví,“ míní.

Na place rádi zlobíme

Obdobný názor má i představitel kapitána Matěje Karase Marek Lambora. „Jsme si dost podobní v tom, že na place rádi zlobíme, a protože spolu točíme fakt dlouho, tak na sobě navzájem poznáme, když je někdo unavený nebo má den, kdy se mu nic nedaří. To je to pak těžké točit, jen se na sebe dívat a neudělat nějakou neprozřetelnost,“ směje se Marek, který říká, že si rozhodně s kolegy na nervy nelezou. „Možná kdybychom takhle točili společně pět šest let, tak by nějaká krize přišla, což je asi normální, ale zatím to nenastalo,“ pokračuje herec s tím, že i on se na natáčení potkává se spoustou lidí, které dlouho neviděl. „S některými kolegy, třeba z konzervatoře, jsem nebyl v kontaktu i devět let. Takže musíme vždy probrat, co se za tu dobu stalo, a to je moc příjemné,“ dodává.

Nechme promluvit i představitele majora Strouhala, herce Martina Dejdara. „Desátá série Specialistů bude z mého pohledu velice zajímavá. Bude akční, takže seriál rozhodně neztratí nic ze své napínavosti,“ láká na nové epizody herec. „Kromě klasického vyšetřování natáčíme opět i nějaké střílení, znovu se hodně pohybujeme v exteriérech. Navíc jsou i samotné případy napínavé. My herci máme stále Specialisty rádi a doufám, že je budou mít nadále rádi i diváci,“ poznamenává Martin Dejdar. Také on se prý na plac po několikaměsíční přestávce těšil. „Pauza byla poměrně dlouhá. Sice jsem si volno užil, protože i to je potřeba, ale jak jsem činorodý člověk a mám tuhle práci rád, chtěl jsem být opět mezi kolegy,“ přiznává.

I desátá řada se natáčela v Praze a jejím okolí, v nových epizodních rolích uvidí fanoušci Specialistů například Pavla Zedníčka, Annu Čtvrtníčkovu, Kláru Cibulkovou, Veroniku Čermák Mackovou, Radka Zimu, Simonu Hábu Zmrzlou, Martina Zahálku nebo Romana Říčaře.

Zdroj: časopis TV Pohoda, TV Nova

Související články