Major Strouhal (Martin Dejdar) se musí vyrovnat s odchodem kapitána Karase, který si během práce v utajení uvědomí, jak moc mu chybí adrenalin spojený s podobným stylem života. Rozhodne se proto přejít do jiného policejního týmu. Major Strouhal neváhá a z Národní centrály proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě k sobě přetáhne kapitána Petra Hájka, kterého si zahraje Vojtěch Vodochodský. Kapitáni Matěj Karas (Marek Lambora) a Petr Hájek (Vojtěch Vodochodský) se ještě jako kolegové z různých oddělení potkají ve dvou propojených epizodách s názvem V utajení.

Horké chvilky za volantem

Herci Vojtěchu Vodochodskému se prý moc líbí spontánnost a bezprostřednost jeho postavy. Má to však jeden háček, podle svých slov vůbec nerozumí autům. „Jako kapitán Petr Hájek mám totiž sportovní auto v manuálu, a já v civilu řídím s automatickou převodovkou, takže jsem při natáčení zažil za volantem místy horké chvilky,“ popsal se smíchem Vodochodský své první zkušenosti s rolí mladého policisty.

Herec si zároveň pochvaluje, že ho kolegové mezi sebe přijali skvěle. Trochu jinak to ovšem bylo ve scénáři seriálu Specialisté s příchodem jeho seriálového hrdiny kapitána Petra Hájka. Z toho ostatní kolegové nebyli dvakrát nadšení. Za jejich rozpaky pravděpodobně stojí nejen nevyslovená rivalita mezi dvěma policejními týmy, ale i mírná nedůvěra vůči mladému kolegovi. Petr skutečně zprvu působí mezi ostatními lehce nepatřičně, věkový rozdíl je hodně znát. Ani jeho velký koníček, kterým je tuning aut, kolegy nepřesvědčí, že je tou správnou posilou. Jejich důvěru si tak bude muset poctivě odpracovat. Z Petrova přesunu ke kriminálce je ovšem nadšená jeho svérázná babička milující detektivky, kterou si zahrála Regina Rázlová.

Dubnová triáda a účinky

A co budou řešit kriminalisté ze Specialistů v nejbližších dílech To se nechte překvapit, my jenom naznačíme… V dílu Temná triáda si zahraje Petr Uhlík, jenž na sebe upozornil v minisérii Adikts nebo hodně zmiňovaném seriálu Metoda Markovič: Hojer, kde ztvárnil sériového vraha. V epizodě Královna se zase poprvé ve Specialistech objeví dvojrole, do níž byla obsazena Kateřina Winterová. Alexej Pyško si ve stejné epizodě zahrál bezdomovce a za zmínku stojí, že v dílu Vedlejší činky se potká Zuzana Kajnarová se svým skutečným manželem Romanem Říčařem, jenž ve Specialistech hraje psychiatra.

Marek Lambora o odchodu ze Specialistů

„Natáčení mě šíleně bavilo a rád bych si zase někde zaběhal s pistolí u pasu nebo v ruce. Jako kluk jsem si hrál na vojáky, takže jsem si to i teď užil… Mockrát děkuji, že nám diváci věnovali takovou přízeň a že si snad Matěje Karase oblíbili. Specialistům přeji, aby měli ještě spousty a spousty dalších dílů a aby všechny případy dokázali vyřešit,“ popsal Marek rok a půl, který strávil se Specialisty, jejichž sledovanost se v posledních týdnech pohybuje nad jedním milionem diváků a pravidelně bývá pondělní jedničkou ve sledovanosti.

Zdroj: časopis TV Mini, TV Nova

Související články