Carrie Bradshaw a její kamarádky se představily publiku poprvé v roce 1998 a od té doby jsou s námi prakticky bez ustání. Kromě toho, že se vždy najde televize nebo streamovací platforma, která by seriál o šesti sériích vysílala, přibývá pravidelně další dobrodružství. Nejprve jeden film Sex ve městě (2008), pak druhý (2010) a od roku 2021 jsme svědky pokračování v podobě seriálu A jak to bylo dál…, k němuž právě vzniká už třetí řada.

Zdroj: Youtube

Sex ve městě je fenomén i dnes

Nebyla to jen další telenovela do počtu. Byl to vtipný seriál, kde dospělé holky řeší věci, které se do té doby příliš nahlas neřešily, ale řešila je spousta z nás. Proč mi už nezavolal? Proč ho pořád miluju? Proč bych nemohla být svobodná a šťastná? Proč bych si místo nové trouby nemohla pořídit krásné botičky? Je to dobře zahrané, dobře napsané a je to přehlídka božských outfitů. Filmy, co se týče děje, už trochu pokulhávaly, ale stejně jim všechny fanynky daly šanci. Už jenom pro ten pocit.

A jak to bylo dál… bez Samanthy

And Just Like That… tedy česky A jak to bylo dál… se pokusilo oprášit lesk a slávu nepřekonatelného fenoménu, což se nepodařilo. Šatičky a botičky jsou tu pořád pěkné, ale například tu prostě chybí Samantha v podání herečky Kim Cattrall. Ve druhé sérii se sice mihla v jedné scéně, a tak mohl být Sex ve městě zase úplný, ale to jaksi nestačí. Herecky je přitom aktivní stále a navíc má pořád tu svoji jiskru, přestože je skoro o 10 let starší (Kim Cattrall je 67) než její zbylé kamarádky - SJP (59), Cynthia Nixon (58), Kristin Davis (59).

Velké zklamání bylo také to, že scénáristé hned na začátku ”popravili” pana Božského. Hned v první epizodě umřel na infarkt, takže s Božským už byl dál zase jen smutek. Jeho smrt byla naplánovaná poté, co na hercovu hlavu začala padat obvinění ze sexuálního napadení a Chris Noth (69) dostal ban. Sice už značně šedivý postarší pán, přesto fanynkám chyběl.

Návrat starých lásek

Alespoň se vytvořil prostor pro návrat další staré velké lásky, s níž to Carrie táhla hned několikrát. Dalo by se říct, že i bez Sexu ve městě natáčí John Corbett (63) jako o život. Byl to sympaťák od první chvíle, pořád mu to sluší, tak proč by se Aidan Shaw nemohl vrátit, že? A taky, že se vrátil.

Botox, podpatky a menopauza

Samanthu tvůrci nahradili hned několika novými postavami, které jdou víc s dobou. Seriál se stal správně nebinárně multikulturní, takže jak jsme se dříve s kamarádkami u sledování v televizi každá ztotožňovaly se čtyřmi hlavními hrdinkami, teď se může s postavami ztotožňovat i každý sexuálně zmatený teenager.

Naštěstí alespoň většina základního jádra v podobě Mirandy a Charlotte zůstala. Samozřejmě už holky mají své roky, a na Kristin Davis jsou poněkud více znát kosmetické úpravy, které v minulosti podstoupila, aby držela krok s požadavky na mladistvé vzezření, nicméně pořád jsou to všechny přinejmenším šik babičky. Stačí se podívat na nejnovější fotografie z natáčení třetí série. Sarah Jessica Parker čelí kritice svého vzhledu už dlouho. Řeší se její šediny nebo vrásčité a žilnaté ruce. Mrkejte ale na tu postavu, vypadá s přihlédnutím na svůj věk pořád skvěle.

Absolutní samec Jason Lewis

Mým favoritem byl vždy ale, kromě pana Božského, ještě jeden seriálový chlap. Smith Jerrod, možná si ho pamatujete pod přezdívkou Absolutní samec. Teď ale vážně, ten jeho billboard, kdy má místo přirození lahev vodky se zapomenout nedá.

Byla to Samanthina láska, vydrželi spolu pět let. Dokonce mu byla i věrná a to už je co říct. Americký herec Jason Lewis je ze všech zmíněných nejmladší, na konci června oslaví 53. narozeniny. Stejně jako tehdy, i teď by dokázal přivést ženu do mdlob a jeho přezdívka mu patří právem.

Zdroj: iGlanc.cz, US Magazine, Entertainment Weekly

Související články