Roztomilejší vrahy než v minisérii Zahradníci (Landscapers) jste ještě neviděli. Když na konci vyfasují každý patnáct let, bude vám jich líto. Nijak vás nespoileruji, příběh je totiž natočený podle skutečné události, takže si ho můžete ještě před sledováním vyhledat.

Zdroj: Youtube

Mirka Zlatníková

Na konci 90. let založila časopis Marianne a později i magazín Kondice. Její scenáristickou prvotinou byl seriál Dokonalý svět. Podle jejího scénáře vznikl dvoudílný televizní film Marie Terezie. Na sérii navázaly další tři díly. Podílela se na scénářích filmů Teorie tygra, Kurz manželské touhy, seriálu Neviditelní a Černé vdovy.

Manželé Edwardsovi zabili a na zahradě pohřbili těla Susaniných rodičů, což byli lidé ve svém zmaru a průměrnosti dost nesnesitelní. Susan byla naopak neobyčejně snivá dívka, která od dětství utíkala do světa westernů a dalších filmů s romantickými hrdiny. Když potkala Christofera, byla to láska jako trám. Chris se ochotně transformoval do vysněného světa za ní.

Minisérie je natočena s neuvěřitelnou jemností a citem. Ruku na srdce, která z nás není tak trochu Susan? Kdo nesní o tom, že se mu jednou ve schránce objeví dopis od jeho hereckého idolu? Která z nás netouží po muži, který pro nás udělá všechno na světě? Chris nejen že Susaniny platonické lásky toleruje, on je částečně zosobňuje, a tak ty padouchy, kteří jeho milovanou trápí a ponižují, jako správný westernový hrdina zabije dvěma přesně mířenými ranami.

V hlavní roli se tu objeví Olivia Collman, kterou máme rádi od doby, co ztvárnila královnu v seriálu The Crown a teď po uvedení filmu The Lost Daughter, si u nás ještě polepšila. Svého hrdinu má herečka i v reálu: Zahradníky pro ni napsal a produkoval její manžel Ed Sinclair. Zatím pro ni ale naštěstí nezabíjel.

Zdroj: časopis Glanc