Další pozdní sedmdesátá léta. Amerika se opět oděla do zvonáčů, na hlavě nosí huňaté afro a rozněžňuje se nad Star Wars, které právě dorazily do kin. A do toho New Yorkem pobíhá hodně nesourodá skupinka dobrodruhů, kteří v tamních uličkách zabíjejí uniklé nacistické zločince a ze všeho nejvíc připomínají klon Avengerů s Hanebnými pancharty. Simon Wiesenthal by se divil, v co se v roce 2020 proměnil jeho odkaz pod rukama Davida Weila (Invaze) a producenta Jordana Peela, tvůrce hororu Uteč. Jenže přesně onen hlomoz, co se spustil po uvedení Velkého lovu, v originále Hunters, si oba pánové přáli, a nejen z marketingových důvodů.

Jiná spravedlnost

David Weil přiznává, že už jako malý židovský kluk z Long Islandu si přál, aby jeho národ reprezentovali spíš superhrdinové než Woody Allen. O příběhu, v němž se nacistům dostane krvavé odplaty, začal přemýšlet ve chvíli, kdy mu před spaním babička, přeživší Birkenau, vyprávěla pohádky o vítězství dobra nad zlem. Taky chtěl zareagovat na rostoucí antisemitské a rasistické nálady v současné Americe. Aby dodal vyprávění hlasitost, zvolil drzý styl krvavého konspiračního dramatu s nečekanými prvky černé komedie, který sice některým přijde nedůstojný, ale zato odlišuje Lov od všeho, co jsme dosud mohli v seriálech vidět. A jakmile se do hry vložil Al Pacino, bylo vyhráno. Proto jsme také nyní vkročili do bran druhé sezony.

Jennifer Jason Leigh:

Tajemně chladná tvář šedesátileté herečky, jež byla za snímek Osm hrozných nominovaná na Oscara, bude v seriálu patřit Chavě, Jonahově pratetě. Po válce předstírala smrt a stala se nesmlouvavým zabijákem nacistů. Úplně ale nepřijdeme ani o Al Pacina. V seriálu se mu zalíbilo, a tak v druhé sezoně odhaluje minulost svého kontroverzního hrdiny.

Šalom, motherfucker!

Už víme, kdo je lovec Meyer Offerman a proč si vzal pod ochranná křídla páska Jonaha s tváří Logana Lermana. Také známe snovače plánů na vybudování Čtvrté říše. Navštívili jsme sklady ukradeného zlata i koncentrační tábory. Dokonce víme, že Eva Braunová i Adolf Hitler si užívají veselý život v Jižní Americe. A proto se v druhé sezoně bude hrát podle jiných pravidel, a hlavně s minimem Al Pacina. Na jeho místo ovšem přichází Jennifer Jason Leigh jako nová drsná šéfka, Jonahovi narostly vousy a štáb se během října a listopadu 2021 podíval i do Česka. Protože odhalování utajených SS potentátů se stěhuje do Evropy. A když se bude hrát o führerovu hlavu, možná se přidá taky agentka Morrisová.

Jen se musí dát partička sympatických popravčích nejdřív znovu dohromady.

SHRNUTÍ: VELKÝ LOV (2. řada)

Praha v každém druhém záběru a hromada mrtvých nácků. Slabší, ale pořád stylové.

PRIME VIDEO

Premiéra: 13. ledna

Seriálový thriller

USA, 2023

Hrají: Logan Lerman, Jennifer Jason Leigh, Al Pacino, Jerrika Hinton, Josh Radnor, Carol Kane, Lena Olin

Tvůrce: David Weil

8 epizod, cca 45–66 min

ZDROJ: TV Streaming