Kdosi z okolí manželské dvojice pilně informoval bulvár a ze soudní síně prosakovaly nejen detaily a útržky příběhu, ale úplně všechno. Fotografie orálního sexu její jasnosti s jiným mužem a informace o pubickém ochlupení jeho jasnosti. Ukradené deníky a další pikantnosti, o nichž si může fanoušek společenských rubrik obvykle nechat jen zdát.
Manželství přitom začalo jako příběh lásky a harmonie. Margaret Sweeny měla mnoho peněz, ale nepatřila mezi šlechtu. Ian Campbell měl modrou krev, šlechtický titul, zámek na spadnutí a v kapse ani vindru. Společně měli ovšem všechno: postavení i peníze. Byli mladí, pohlední, vtipní a přitažliví.
Mirka Zlatníková
Na konci 90. let založila časopis Marianne a později i magazín Kondice. Její scenáristickou prvotinou byl seriál Dokonalý svět. Podle jejího scénáře vznikl dvoudílný televizní film Marie Terezie. Na sérii navázaly další tři díly. Podílela se na scénářích filmů Teorie tygra, Kurz manželské touhy, seriálu Neviditelní a Černé vdovy.
Co bylo dobré pro velkou lásku, se ale nehodilo pro manželství. On střídal prášky s alkoholem, ona večírky a milence. Žádost o rozvod odstartoval okamžik, kdy rodině Sweeneyových došly peníze a chuť investovat do vévodových koníčků. Vévoda potřeboval jiný zdroj peněz, a tedy se potřeboval rozvést. Záminkou pro rozvodové řízení byla fotografie, kterak vévodkyně provádí orální sex neznámému muži. Proč a jak fotografie vznikla se můžeme jen dohadovat – série naznačuje leccos. Zdaleka nejvíc šokující je však závěrečná řeč mizogynního soudce. Tři hodiny tepal vévodkyni pro její pochybné vztahy s muži, aniž ji nechal sednout nebo vzal v potaz, že vévoda z Argyllu za svou ženou v nevěrách nezaostával. Je užitečné si připomenout, že ještě v 60. letech byla nevěrná žena štětka a nevěrný muž hrdina, a to nejen v lidovém poddání, ale i před britským soudem.
Zdroj: časopis Glanc