Pokud jste nikdy neslyšeli o existenci středočeské Skřivaně, nezoufejte.

Obyvatelé nevelké vesničky poblíž Rakovníka se sice mohou chlubit půvabným kostelíkem sv. Štěpána, a dokonce i menším zámečkem, v němž je ekologická farma, nicméně ani tak se tohle místo nikdy nestane pupkem světového turismu. Rozhodně tam ale mají velmi pěkné, husté lesy, pohledné rybníky a přírodu vůbec, což byla přesně ta kulisa, o kterou se enormně zajímali tvůrci nového komediálního seriálu Revír, představujícího po Lajně, Pouti a Hasičárně Telecí další unikátní českou subkulturu.

Zdroj: Youtube

Filmařská sekce uměleckého sdružení Gruppo Salsiccia, které se dříve hudebně podílelo na veleúspěšném tažení trenéra Hrouzka, zamířila mezi posedy, kazatelny a jejich nimrodské strážce. Společně s režisérem Lubošem Svobodou nás čeká cesta z města přímo do srdce hvozdu v přítomnosti populárních hereckých tváří.

Kance si rozvracet nedáme

Myslivosti se u nás v jednotlivých jednotách a spolcích věnuje přes padesát tisíc lidí, takže lze předpokládat, že je mezi nimi možné narazit i na hodně rázovité postavičky.

Třeba Ruda, celým jménem Rudolf Fuchs, kterého hraje David Prachař, je válečný veterán s mnoha zářezy ze zahraničních misí. Bojoval v Kuvajtu, v Afghánistánu i v Iráku, a třebaže se nejedná o žádného Ramba, i tak se na něm minulost viditelně podepsala, i když Revír nehodlá překračovat hranice komediálního žánru. Anebo třeba Bohumil Štípal řečený Bouchal, jímž se stal kníratý Marek Taclík, jenž prohlašuje, že sice miluje zvěřinu, ale zabít zvíře by nedokázal. S puškou v ruce je Bouchal dokonalé motovidlo, ale o to raději hraje ochotnické divadlo, pořádá myslivecké společenské akce a svým kousavým humorem dokáže nadělat víc randálu, než kdyby držel deset flint. Anebo Předseda, kterého Bernard Madoff, osmidílné sezoně Revíru ztělesnil okřídleného Pavelka. Je klidný, vyrovnaný vám platí jako zákon, jenže slíbit“ čas poohlížet se po nástupci. A co všechny výše jmenované, stejně jako postavy v podání Jaromíra Dulavy, Antonína Maška, Kristíny Svarinské, Lindy Rybové a mnoha dalších, vlastně pojí? Jsou to členové nejstaršího mysliveckého spolku v zemi, milují les a svým způsobem i přátelství, které navzdory vzájemným odlišnostem vzniká s nasazenou kamizolou. Jenže jejich fiktivní přibáňanský revír je nyní v ohrožení. A nejen vinou různých milostných pletek, které narušují soudržnost kolektivu. V okolí jejich lesa začínají brousit investoři, kteří rozhodně nectí lesní moudrost, a bude třeba se jim postavit. Třeba i se zbraní v ruce a s nejpodivnější škodovkou, kterou jste kdy mohli vidět.

SHRNUTÍ: REVÍR

Trocha lidské zábavy ještě nikoho nezabila, a v tomhle seriálu je navíc spousta psů!

PREMIÉRA 25. BŘEZNA Televize Seznam, KVĚTEN Stream.cz

Komediální seriál

Česko 2023

Hrají: David Prachař, Jaromír Dulava, Marek Taclík, Kristína Svarinská, Linda Rybová

Tvůrci: Gruppo Salsiccia

8 epizod, cca 30 min

ZDROJ: časopis TV Streaming