Anna je vážně neuvěřitelná, už proto, kolik lidí jí uvěří a pak se chtějí hanbou propadnout. A to je i podstatou seriálu, který obrábí příběh chudé ruské emigrantky Anny Sorokiny, která přijede do New Yorku sice bez dolaru, zato se skvělou historkou: Je bohatá německá dědička s penězi ve svěřeneckém fondu, který jí bude vyplacen až jí bude 25 let. Do té doby… Nepůjčil by jí někdo?

Zdroj: Youtube

Když jde do tuhého, nikdo nechce být tím, komu švindlířka Anna tahala peníze z kapes: její kamarádi, přítel, bankéř, investoři, hoteliéři ani majitelé módních butiků. Pak se situace obrátí a zažalují ji úplně všichni.

Než Anna skončí před soudem, zpracovává její příběh, stejně jako v realitě, těhotná novinářka. Klade si otázku, zda je viníkem Anna, která stavěla vzdušné zámky, nebo ti, kdo si je od ní chtěli koupit. Geniální podvodnici hraje Julia Garner, velký objev seriálu Ozark. Producentkou je Shonda Rhimes, která se proslavila sérií Bridgertonovi.

Seriál je natočený podle události tak skutečné, že autoři musejí před každým dílem dodat, že se nic z toho, co uvidíte, nestalo, aby se vyhnuli žalobám.

Mirka Zlatníková

Na konci 90. let založila časopis Marianne a později i magazín Kondice. Její scenáristickou prvotinou byl seriál Dokonalý svět. Podle jejího scénáře vznikl dvoudílný televizní film Marie Terezie. Na sérii navázaly další tři díly. Podílela se na scénářích filmů Teorie tygra, Kurz manželské touhy, seriálu Neviditelní a Černé vdovy.

Netflix seriál nasadil téměř současně s Tinder Swindler, Podvodníkem z Tinderu. Zajímavé je porovnat konce těchto dvou příběhů: Zatímco Simon Leviev byl za pár měsíců z vězení venku, Anna sedí v Rikers Island dodnes. Zatímco izraelský soud byl toho názoru, že zodpovědnost je na straně těch (žen), které Simonovi uvěřily, americký přisoudil celou vinu Anně.

Zdroj: časopis Glanc