Marco sní svůj sen, že se z prodavače v parfumerii stane vlivným kosmetickým influencerem. Jeho matka, pragmatická právnička to vidí trochu jinak. Marcovi táhne na pětadvacet, a tak má podle ní nejvyšší čas vykašlat se na kraviny a jít prostě vydělat nějakou tu kačku do rodinného rozpočtu. To se ale Marcovi úplně nechce…

Zdroj: Youtube

Jeho život se změní ve chvíli, kdy do krámku, kde pracuje, vejde paní Madolyn (Kim Catrall) – ikona a výrobkyně jeho oblíbené kosmetiky. A jak asi tušíte, uvidí v mladíkovi potenciál a najme ho do svého impéria. Odtud se odvíjí již velmi jednoduchý příběh, až k popukání, který dokoukají jen nejméně nároční diváci anebo módní nadšenci. 

Stejná kostymérka jak u Sexu ve městě

Kostýmy totiž dostala na povel stylistka a návrhářka Patricia Field. Ano, je to ta dáma, která dala styl hlavním hrdinkám Sexu ve městě! Potrpí si na eklektismus, smyl pro kombinování nekombinovatelného – míchá vintage kousky s trendy i trička za pár šupů s haute couture.

Celému seriálu tedy vévodí smršť odvážných kreací, které převážně vynášejí muži – hlavně Marco. Nemá problém chodit do práce v minisukních a podpatcích, jeho kabelky bychom mu mohly všechny závidět. „U Marca jsem dbala na to, aby byl něžný, opak zprofanované image newyorských homosexuálů. Záleželo mi, aby jeho oblečení ladilo s lízátkovými tóny. Často nosí nevinnou bílou a pastelové, růžové a modré odstíny. K jeho snědé pleti se to krásně hodí,“ vysvětlila Field. 

Kontrastem k Marcovi jsou jeho divočejší kamarádi z Drag clubu, kde se o „něžnosti“ moc mluvit nedá. A nezapomeňme na Kim Catrall! „V jejím stylu se odráží zlatá éra 80. i 90. let, na něž odkazuje i její make-up a účes. Rezonuje v ní Debbie Harry i Madonna,“ řekla Field, která pro Kim nechala objednat celou kolekci od Jeana Paula Gaultiera.

Zdroj: časopis Glanc

Související články