Setkáme se i s dalšími členy týmu Dany Skálové, mezi něž patří Kateřina Vlčková (Simona Hába Zmrzlá), která se s malým, osmiměsíčním Tondou vrací do práce, což znamená, že se o děti musí víc starat její manžel. A přestože kvůli dětem začala pracovat na jiném policejním oddělení, nedokáže odolat a vrátí se ke kolegům „na vraždy“. V seriálu dále uvidíme opět Petra Bacha (Martin Hofmann), Karla Šmída (Michal Suchánek) a Václava Kociána (Patrik Děrgel). Stejně jako v předchozí sérii je doplňuje Julie Maxová (Martina Jindrová), plukovník Valtr Kožíšek (Pavel Řezníček), státní zástupkyně Renata Trpáková (Barbara Lukešová) a soudní lékař Jaroslav Havránek (David Máj).

Zdroj: Youtube

Veškeré pátrání se samozřejmě znovu odehrává v malebném prostředí Vysočiny s její krásnou a romantickou přírodou. Vedle hlavních postav se ve třetí řadě vrátí i řada známých herců ve vedlejších rolích – například Kristýna Nováková, Robert Mikluš, Pavel Soukup, Jan Šťastný, Pavla Gajdošíková, Jan Hrušínský či Ivana Andrlová. Stejný zůstává i režisérský tandem – Marek Najbrt a Andy Fehu.

Noví herci v seriálu

Třetí řada se však na rozdíl od předchozí nebude vracet do minulosti, spojovací linkou bude tentokrát naplňování osobních ambicí, a to i za cenu jednání na samé hraně zákona. Nově se diváci mohou těšit například na Sašu Rašilova, Marka Daniela nebo Martinu Preissovou, kteří se v nové sérii objeví v epizodních rolích.

Hlavní scenárista Petr Koubek říká, že se s kolegy snažili napsat třetí řadu co nejrozmanitěji. „Máme v ní třeba případ s rukojmím, v jiném dílu sledujeme zločin v reálném čase, divák tedy vidí i to, jak se odehrál. Stále však případy vycházejí z reálných kriminálních činů, z nichž některé přímo vyšetřovala naše hlavní odborná konzultantka, vrchní komisařka Renáta Miková. Zároveň jsme nechtěli popisovat události černobíle, pouze jako zločin a trest,“ upozorňuje scenárista s tím, že uvidíme, proč se pachatelé do dané situace dostali a jak dané skutečnosti ovlivnily jejich okolí. „Jde totiž o to, že i hodní lidé mohou udělat něco, na co nejsou pyšní nebo za co se stydí,“ zamýšlí se.

Nešvary počasí

Režisér Andy Fehu si podle vlastních slov během natáčení vyzkoušel spoustu nových věcí. „Například jsme káceli strom, byli jsme na pile nebo v lomu. Letos nás postihla velká vedra, ale na druhé straně také hodně pršelo. Počasí zkrátka moc neposlouchalo, zažili jsme celou řadu zvratů, ale dokázali jsme se s tím vypořádat,“ vzpomíná. Štáb si však uměl i s nešvary počasí poradit. Na place tak využili například nečekaný déšť. „Měli jsme podle všech předpovědí a radarů hlášeno hezké počasí, jenže vše bylo nakonec jinak a místo sluníčka nám hodně lilo. Tak jsme tomu uzpůsobili obrazy a vypadají moc hezky,“ usmívá se spokojeně.

Režiséři Andy Fehu a Marek Najbrt mají nové díly Odznaku Vysočina rozdělené napůl, každý připravil čtyři epizody jako v minulé sérii. „Víme už, že to funguje a také jak to funguje. Navíc si i vzájemně pomáháme a někdy podle potřeby jeden za druhého natočíme nějaký kousek epizody. Jsme totiž na stejné vlně a díváme se i obecně na seriál velmi podobně, takže podle mě diváci ani nepoznají, kdo daný díl točil, uzavírá režisér.

3 otázky pro Moniku Hilmerovou

Co postavu Dany Skálové čeká ve třetí sérii?

Zase to budou nějaké vraždy. Vůbec netuším, proč se tu na Vysočině tolik vraždí a my sem kvůli tomu pak musíme každý rok jezdit natáčet… (směje se) Ale vážně, diváci se mohou těšit na nové zajímavé případy, a kromě toho se budou rozvíjet i mezilidské vztahy našich postav.

Jste si již jistější při hraní v češtině?

To bych se neodvážila říct, mám pořád velký respekt při hraní v jakémkoli cizím jazyce. Na začátku první série jsem měla dokonce jazykovou koučku, nyní se již připravuji sama, ale stále se případně ptám kolegů nebo poslouchám mluvenou češtinu kolem sebe, abych chytila správnou výslovnost. V češtině je také velký rozdíl mezi psaným a mluveným jazykem, takže na tom musím a chci i nadále pracovat.

Na natáčení jste se s kolegy potkali po nějaké době, jste v kontaktu i mimo natáčení?

Ano, jsme víceméně v kontaktu pořád, dokonce se někteří občas vídáme, například v divadlech. Martina Jindrová za mnou zajela na Slovensko a podívala se na moje představení ve Slovenském národním divadle, kde mám angažmá. Já jsem zase byla třeba na představení Martina Hofmanna, když hostoval v Bratislavě, nebo na představení v Divadle v Celetné. Občas si vzájemně někteří napíšeme, což je fajn. Mám je všechny moc ráda.

 Zdroj: iGlanc.cz, časopis TV Mini

Související články