Seriál v hlavní roli se šaramantním detektivem připomene detektivky z 90. let, které jsme tak milovali. Děj se odehrává v Los Angeles a jde o chlapíka, který úřaduje na zadním sedadle svého vozu zn. Lincoln.

Zdroj: Youtube

Postavu Mickeyho Hallera jsme viděli už v roce 2011 ve výborném dramatu s Matthewem McConaugheym v hlavní roli. Seriál je adaptací druhé knihy Rozsudek ráže 9, v hlavní roli tentokrát Manuel Garcia Rulfo. S Hallerem se setkáváme v momentě, kdy prochází krizí. Kvůli zranění a následné závislosti na prášcích přišel o advokátní praxi i rodinu. Pak je ale zavražděn jeho kamarád a kolega Jerry Vincent. Ten mu přenechá svou praxi, včetně případu herního vývojáře obžalovaného z dvojnásobné vraždy. Haller příležitosti využije, naskočí do rozjetého vlaku a vrátí se do soudní síně. Netuší ale, jak velké sousto si ukousl. Brzy se ukáže, že Jerryho smrt souvisí s případy, na nichž pracoval.

Mirka Zlatníková

Na konci 90. let založila časopis Marianne a později i magazín Kondice. Její scenáristickou prvotinou byl seriál Dokonalý svět. Podle jejího scénáře vznikl dvoudílný televizní film Marie Terezie. Na sérii navázaly další tři díly. Podílela se na scénářích filmů Teorie tygra, Kurz manželské touhy, seriálu Neviditelní a Černé vdovy.

Advokát je velmi přesvědčivý, ostatně jak by ne, když scenáristou je bývalý bostonský právník David E. Kelley. Ten stál za seriálovými hity jako Ally McBealová, Právo v Los Angeles nebo Kauzy z Bostonu. Jeho promluvy v soudní síni patří k tomu nejlepšímu, co svět seriálových detektivek má. Vzhledem k tomu, že na Netflixu tento seriál vedl žebříček sledovanosti v mnoha zemích, můžeme se patrně těšit na další řadu.

Zdroj: časopis Glanc