Rachel Stoneová je hrdinka z masa a kostí, a to je v akčním žánru celkem vzácné. Jak se vám podařilo dosáhnout toho, aby Rachel byla nesmírně schopná, ale aby to zároveň byla „normální“ žena?

Bylo pro mě moc důležité, aby Rachel uměla bojovat, ale taky jsem chtěla, aby dokázala používat mozek, intuici a emoce. Aby jenom neběhala a nestřílela hlava nehlava. Je to žena, která přemýšlí, jaký dopad mají její činy na druhé a na různé situace. Vybírám si role, na kterých je vidět, že ženy můžou být krásné i silné. Že to nejsou dvě věci, které se vylučují.

Zdroj: Youtube

Myslíte, že si diváky získá svojí lidskostí?

To doufám! Jednou z nejlepších věcí na tomhle filmu je, že sází na akci stejně jako na příběh a emoce. Díky tomu je ten zážitek bohatší.

Jak si Rachel rozumí s parťáky z MI6?

Je v týmu nová, je tam teprve rok. Učí se a snaží se vypadat míň schopná, než je, aby nikdo neodhalil její tajemství. Práce v týmu ji moc baví – jsou skoro jako rodina.

Co do filmu vnesl režisér Tom Harper?

Tom chápe, jak je důležité, aby příběhy byly uvěřitelné, ale zároveň umí točit akční scény, jaké jsem ještě neviděla. Nebojí se výzev.

Jaké to je být producentka filmu a zároveň hrát hlavní roli?

Je to obohacující, protože můžete ovlivnit nejen celý projekt, ale i jeho hlavní postavu. Jsem za to moc vděčná. Nejvíc mě bavilo, že jsem se na příběhu mohla podílet od začátku, protože díky tomu pro mě byla role Rachel Stoneové mnohem osobnější.

Proč jste jako producentka považovala za důležité, aby se film a natáčel na tolika různých místech?

Chtěli jsme, aby film diváky vizuálně zaujal. Návštěvu kina beru jako příležitost podívat se na zajímavá místa. Ne každý může cestovat do zajímavých koutů světa, jako je Island, Itálie, Portugalsko, Velká Británie nebo Senegal. Takže kromě děje si ve filmu můžete užít i tahle místa, která byste jinak nenavštívili.

Co se podle vás bude lidem na vašem filmu líbit nejvíc?

Je to ideální vyprošťovák z každodenní nudy. Dobrodružná cesta do Velké Británie, Portugalska, Senegalu, na Island a do Itálie. Je to takový zábavný únik od všední rutiny. Má to parádní scénář, je to akční, má to emoce a samozřejmě taky srdce. Má to všechno, co to má mít, a je to hodně autentické.

RACHEL STONEOVÁ: SÁZKA NA SRDCE

Rachel Stoneová (Gal Gadot) vypadá jako nezkušená IT technička elitní jednotky MI6, kterou vede agent Parker (Jamie Dornan). Její kolegové netuší, že ve skutečnosti pracuje pro Chartu – mírovou organizaci, která využívá špičkové technologie k potírání globálních hrozeb, a je tak tajná, že o její existenci nemají ostatní agenti ani ponětí. Náročný výcvik udělal z Rachel absolutní profesionálku. V terénu je to fenomenální agentka, která se drží pokynů, rozhoduje se s chladnou hlavou a nikomu nevěří. Krizi svojí dvojité identity prožije během rutinní mise, kterou překazí tajemná hackerka Keya Dhawanová (Alia Bhatt). Rachel brání zájmy Charty a svádí boj s osudem, při kterém se jako největší přednost může ukázat její lidskost.

Premiéra na Netflixu: 11. srpna 2023

Režie: Tom Harper

Hrají: Gal Gadot, Jamie Dornan, Alia Bhatt, Sophie Okonedo, Matthias Schweighöfer, Paul Ready, Jing Lusi, Archie Madekwe, Enzo Cilenti, Jon Kortajarena

Zdroj: iGlanc.cz

Související články