Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi Hry o trůny. V té době bylo Západozemí sjednoceno pod vládou rodu Targaryenů, kteří ovládali nejhrozivější sílu říše... Draky. Jejich armádě se nikdo nevyrovná a jediný, kdo může jejich rod zničit, jsou oni sami. Král Viserys se celý život snažil udržet rodinu pohromadě, ale protože jmenoval jako svého následníka dceru Rhaenyru, rozdělil nejen rodinu, ale i celou říši. Ještě nikdy neseděla na trůně žena, a když se Viserysovi narodí po letech syn Aegon, řada poddaných doufá, že právě on usedne na trůn. Když král po letech, sžírán ošklivou nemocí, nakonec zemře, jeho žena Alicent korunuje svého syna Aegona za krále.

Zdroj: Youtube

Schyluje se k válce

Rhaenyra se ale nehodlá vzdát, a tak se svým manželem (a strýcem) Daemonem hledá spojence. Druhá řada Rodu Draka slibuje ještě krvelačnější příběh než ta první, ve které se alespoň občas snažily postavy dojít smíření a najít výhodné řešení pro každou stranu. Přestože je ale stále vidina ženy na trůně pro společnost tabu, stojí proti sobě nyní dvě královny, bývalé nejlepší kamarádky, rozhodující o osudu Západozemí. Obě o hodně přišly, ale poté, co je syn Alicent zmrzačen, přijde o oko, a na oplátku je syn Rhaenyry zabit, je jasné že k žádnému smíření nedojde. Občanská válka, které se všichni obávali, se blíží.

Související články

Ještě temnější

Poté co megahit Hra o trůny skončil diváckým zklamáním, asi nikdo nedával Rodu Draka velké šance. Naštěstí jsme se ale mýlili, jelikož seriál se nejen vyrovná svému předchůdci, ale dokonce ho v mnohém převyšuje. Rod Draka divákům přináší jak prokreslené postavy, tak i dramatický děj. Můžeme si zde užít mnohem více draků i bolestnějšího souboje o trůn, jelikož se o něj pře jedna rodina. Seriál velmi dobře reflektuje touhu po moci, kdy například ukazuje, jak si děti vůbec nechtějí konkurovat ani nestojí o vysoké funkce, ale jsou to právě jejich rodiče, kteří je k tomu nutí a zároveň je mezi sebou oddávají pro utužení společenských vazeb. První série získala ocenění Zlatý glóbus za nejlepší televizní seriál - drama. Showrunner seriálu je Ryan J. Condal a druhou sérii bude zpracovávat pětice režisérů - Alan Taylor, Clare Kiler, Geeta Patel, Adrij Parekh a Loni Peristere. Příběh vychází z knihy Oheň a krev George R. R. Martina a představuje historii rodu Targaryenů. Poté, co filmaři dali spisovateli k nahlédnutí první dva díly nové série, prohlásil: „Samozřejmě mohu těžko zůstat objektivní, když mám mluvit o čemkoliv na základě vlastní práce. Ale musím říct, že jsou obě epizody podle mě naprosto skvělé; a to ještě nejsou dokončené. Temné, to si pište. Velmi temné! Mohou vás dokonce rozplakat. Já jsem nebrečel, ale jeden můj přítel ano. Silné, emotivní, drásavé a srdceryvné. Přesně tak, jak to mám rád.“

Související články

Těšte se na nové postavy

Už víme, že se vrátí obsazení z první řady, tedy: Emma D’Arcy (Rhaenyra), Olivia Cooke (Alicent), Matt Smith (Daemon), Tom GlynnCarney (Aegon), Ewan Mitchell (Aemond) a další. Můžeme se těšit i na nové postavy, které ztvární Amanda Collin, Gayle Rankin, Clinton Liberty a další. Nových dílů se dočkáme ani ne za dva roky od vydání první řady. Naštěstí se loňská stávka herců a scénáristů v Hollywoodu natáčení příliš nedotkla, jelikož seriál vzniká pod britskou produkční společností. Podle všeho se můžeme těšit i na třetí a čtvrtou sérii.

Zdroj: iGlanc.cz, časopis TV Mini, HBO Max

Související články