Kate Winslet představovat nemusíme. Lze ale připomenout Mildred Piercovou a Mare z Easttownu, oba tituly z produkce HBO, jimiž skvělá herečka vítězně vstoupila do světa seriálů a televize. Stephen Frears, režisér oscarové Královny, je ve svých dvaaosmdesáti letech považován ze jednoho z nejlepších britských filmařů. Will Tracy je pak spoluscenárista a producent Boje o moc, jednoho z nejlepších seriálů poslední dekády.

Zdroj: Youtube

A tihle tři jsou hlavními strůjci malé velké seriálové hostiny, jež má ambice stát se nenápadným černým koněm letošní streamingové sezony. Uzavřená šestidílná série pojednává o patologické tváři přemrštěných ambicí, pod jejichž vládou se nebezpečně rozkývala židle.

Nerušte, vládne!

Ona země, se kterou se nyní seznámíme, vypadá trochu jako z pohádky či od Wese Andersona, případně tak, jak si neznalí Američané představují Evropu. Nikoli náhodou značná část natáčení probíhala před vídeňskými paláci včetně Lichtenštejnského muzea. Načančané stavby ale nezakryjí, že s daným krajem je cosi v nepořádku. Respektive s jeho vedením. Je bez debat, že stát se pod vedením své plavovlasé kancléřky posunul kupředu. Sveřepá dáma se ale pomyslného žezla drží už příliš dlouho a pevně. A podobným stačí jen málo, aby začali jančit. Třeba povolání nové americké konzulky, která neprojevuje dostatek vyžadovaného patolízalství, nebo veřejné protesty, jež přijdou krátce po zatčení opozičního předáka s tváří Hugha Granta. A kdo ztrácí nervy, může povolit i střelbu do lidí. Nebo bude kancléřce stačit jen plíživá paranoia, přítomnost loajálního vojáka a dodatečné dávky kyslíku? Padá vláda, něco si přejte.

Režim

TRAGIKOMICKÉ DRAMA

Přesně taková onewoman show jakou očekáváte, a k tomu s parádní výpravou. Kate vládne.

Premiéra 3. března na HBO Max

USA 2024

Hrají: Kate Winslet, Matthias Schoenaerts, Hugh Grant, Martha Plimpton, Guillaume Gallienne

Tvůrce: Will Tracy

6 epizod, cca 60 min

Zdroj: časopis TV Streaming, HBO Max

Související články