Nejnovější film od režisérky Sofie Coppoly sleduje Priscillu Presley jako plachou teenagerku z 50. let, pak jako manželku Elvise ve všech fázích jeho kariéry až do rozchodu v roce 1972.

Zdroj: Youtube

Elvis ovládal i její šatník

Kostýmy pro film dostala na starosti Stacey Battat. „Můj přístup byl tedy velmi intuitivní, s odstupem, nesvázán. A snažila jsem se hlavní hrdinku zachytit jako ženu z masa a kostí, která žila vedle Elvise – ne jako s celebritou, ale jako s mužem, co doma nosil brýle na čtení, žabky, kraťasy, pyžamo. Jak ho nikdo jiný než ona neměl možnost vidět,“ řekla designérka. Velmi zajímavý snímek tak popisuje nejenom Priscillinu romanci s Elvisem, ale také jeho problémovou povahu. Elvisova temná stránka se projevovala značně i ve změnách v Priscillině šatníku, protože jí doslova diktoval, jak by měla vypadat! V jedné scéně dokonce požaduje, aby si obarvila vlasy na černo, použila víc očního make-upu a nenosila vzorované šaty. „Priscilla Presley nesměla ani moc přibrat, když byla těhotná, prošla si i poruchami příjmu potravy,“ šokuje Battat.

Herečka oblékla 120 kostýmů

Priscilla měla obrovský šatník, který skladovala ve třech místnostech! Kostýmní výtvarnice dokonce podotýká, že Priscille vytvořila pro film kolem 120 kostýmů, zatímco Elvisovi jen 90! „Miluju kostýmy z éry jejího dospívání, které byly založené na širokých sukních se spodničkou se zdůrazněným pasem, které byly pro padesátky tak typické. Vypadala v nich jako panenka, za kterou ji Elvis chtěl celý jejich společný život mít,“ vysvětluje Battat.

S téměř přesnými replikami notoricky známých outfitů neměli tvůrci problém, protože Elvis a Priscilla byli jedním z nejfotografovanějších párů své doby. Designérka měla prostor i pro fantazii ve scénách, na něž dokumentace neexistuje. „Tam jsem se snažila vizuálně vyjádřit Priscillin emocionální stav, který nebyl dobrý. Trápila se, byla zoufalá. Když nebyl Elvis doma, tolik o sebe na protest nedbala.“

Svatební šaty zdobily diamanty

Nejslavnější róba byly Priscilliny svatební šaty. Svatba Priscilly a Elvise Presleyho se konala 1. května 1967 v Las Vegas v největším stupni utajení. Fotky pár dní poté obletěly celý svět a od té doby snad všechny nevěsty chtěly ve svatební den vypadat jako mladičká manželka krále rokenrolu! Priscilliny šaty byly navrženy tehdy slavnou návrhářkou Anne Lowe, měly výrazný límec a dlouhý rukáv zdobený krajkou. Ikonický byl závoj zdobený diamanty a předlouhá sukně s vlečkou. Priscilla je má uložené ve svém depozitáři v Gracelandu a občas je zapůjčí na některou z módních výstav.

Zdroj: iGlanc.cz, časopis Glanc, Wallpaper, Wmagazine, EW, YouTube

Související články