Matěj Hádek v ní hraje poručíka Jana Zacha, profesionálního potápěče, který se k radosti zdejšího velitele Vopěnky (Václav Vydra) stane vítanou posilou týmu. Zach má o důvod víc chtít tu pracovat. Chce obnovit skomírající vztah s přítelkyní Alicí, vyšetřovatelkou z krajského policejního ředitelství (Sandra Nováková), s níž žil na dálku. Netuší ovšem, že Alice už nemá zájem cokoli měnit, protože mezi ní a Honzovým kamarádem a kolegou Zdeňkem (Marek Adamczyk) to mezitím zajiskřilo.

Zdroj: Youtube

Hrdinové seriálu řeší kriminální případy trochu jiného typu než na běžné policejní stanici někde ve městě. Velmi často se musejí nořit pod hladinu, aby odhalili, zda objekt, který zobrazují přístroje, není náhodou lidské tělo. A právě v těchto situacích se ukazuje, že s Honzou Zachem není všechno v pořádku. Vždycky si najde důvod, proč nemusí jít „dolů“, tedy proč se nepotopit, a kolegové si toho začínají všímat. „Zach je chlápek ve středních letech, který si prošel ledasčím, takže by měl z titulu věku a zkušeností slízávat smetanu, ale přitom se mu pořád nedaří být úplně šťastný. Moc se mu nevede v osobním životě, což se podepisuje na jeho psychice – začíná se z něho stávat samotář. Něco se mu stalo a dostal se do charakterového veletoče. I já jsem se v rámci role potápěl, ale štvalo mě, že mi to nejde, protože potápět se v takzvaném suchém obleku není vůbec jednoduché,“ vysvětluje Matěj Hádek.

Potápěčský tým bez žen

Nad Zachem drží ochrannou ruku šéf oddělení Vopěnka, který si dlouho nechce připustit, že Zach má problém. „Natáčení jsem si užil, strávil jsem na place asi deset dnů a zahráli si tu se mnou i mí psi Buffynka a Buddy. Pro Buddyho to byla bohužel poslední role. Hrál jsem hlavně v prostředí policejní služebny, což bylo hezké místo na břehu řeky. A vůbec jsem nelitoval, že na rozdíl od kolegů nemám scény pod vodou,“ smál se Václav Vydra.

Zajímavou roli René hraje Šárka Krausová, která se musela kvůli natáčení naučit řídit člun. Její seriálovou postavu mrzí, že se nemůže stát členkou policejních potápěčů, protože ženy mezi sebe neberou. René bydlí na hausbótu a stará se o synovce. Dalším členem týmu je Rydlo, jehož hraje Filip Tomsa. Trochu cynik, trochu tvrďák, pro René by udělal všechno, ale svoje city jí neumí dát najevo. V dalších rolích se objeví Jana Stryková, Lenka Zahradnická, Igor Chmela, Petr Lněnička či Martin Sobotka.

Režisér seriálu Vojtěch Moravec už dotočil volné pokračování nazvané Na vlnách Jadranu, které se odehrává v Chorvatsku a v němž z původního obsazení hraje jen Matěj Hádek.

Zdroj: časopis TV Magazín, TV Prima

Související články