Dalibor Tomášek si vzal na mušku například majora Hermana (Jan Holík), kterému články o jeho profesním pochybení zkomplikoval pracovní život. Herman se v jednu chvíli neudržel, vyrazil s Tomáškem dveře a zlomil mu ruku. Ovšem sarkastický až zlomyslný redaktor je minulost, pánové si později všechno vyříkali, a naopak navázali spolupráci. Domluvili se, že spolu budou vytvářet podcasty zabývající se kriminálními kauzami; jedna se týká přímo Tomáškovy minulosti.

Zdroj: Youtube

V nových dílech, vysílaných nyní na sklonku léta a na podzim, se Tomášek bude snažit pomoci Kristýně (Sára Korbelová) i dalším lidem, kteří podobně jako ona padli do spárů takzvaných ezošmejdů. Takže se dá říct, že z vyloženě negativní postavy se stává někdo, kdo konečně začne dělat něco prospěšného. „Dalibor Tomášek je zajímavá figura a podobné negativní postavy se hrají dobře. Teď se ukáže, že v jádru není tak špatný, a tak se těším, co mě v rámci Ulice čeká dál,“ říká herec.

Petr Uhlík hrál také například v letním komediálním seriálu Špunti na cestě o rodině, jíž se zkomplikuje letní dovolená, ale náhradní cesta je vlastně mnohem lepší než ta původně plánovaná. Viděli jsme ho také ve webovém seriálu Pět let, který získal na festivalu Serial Killer ocenění za nejlepší webový seriál střední a východní Evropy. Tématem Pěti let je znásilnění a Petr Uhlík v něm ztvárnil Lukáše, kamaráda hlavního hrdiny.

Baví mě, když je divadlo dřina

Pochází z Uherského Hradiště, kde se 7. února 1999 narodil. Když se rodina později přestěhovala do Prahy, začal chodit do Dismanova rozhlasového dětského souboru, kam ho zapsala máma, a také se učil hrát na housle. V těch letech pro něj bylo herectví ještě koníčkem, ale později se rozhodl, že by mohlo být i jeho profesí – a přihlásil se na Pražskou konzervatoř. Původně sice uvažoval o tom, že by studoval hru na housle, ale herectví zvítězilo. Na housle si však dodnes rád zahraje, ideálně když se sejde s jinými muzikanty a začnou improvizovat. Ještě na škole hrál invalidu Vlastíka ve filmu Po strništi bos, účinkoval také ve filmu Jan Hus, v seriálu Místo zločinu České Budějovice, ve snímku Film pro pamětníky a nejnověji ho můžeme vidět v povídkovém snímku herce Denise Šafaříka O malých věcech. Hraje v něm jednoho ze dvou kamarádů, kteří vedou jakýsi terapeutický rozhovor. Jeden se stylizuje do role malého kluka, který si potřebuje vyříkat jisté bolestné věci se svým otcem… Na podzim přijde do kin film Bratři, příběh Ctirada a Josefa Mašínů, v němž Petr Uhlík také hraje.

Po absolvování konzervatoře ho přijali na DAMU, a i když současně dostal nabídku na angažmá v pražském Divadle pod Palmovkou, dal přednost studiu před praxí. Momentálně je členem Činoherního studia v Ústí nad Labem, kde účinkuje v inscenacích Hanzelkazikmund (zde jsou lvi), Černá sanitka, Sen noci svatojánské a dalších. V některých titulech uváděných na ústecké scéně účinkuje i se svou partnerkou, herečkou Andreou Bereckovou. Petr Uhlík se kromě herectví věnuje taky režii, psaní poezie, zpěvu a boxu. Má rád i umění ve spojení s výtvarnou stránkou a módou a líbí se mu profese scénografa. Domluví se anglicky, ale pustil se do studia němčiny, protože by chtěl zkusit hrát divadlo v německojazyčných zemích. „Snažím se být precizní a sám na sebe přísný a posouvat se pořád někam dál. Baví mě, když je divadlo dřina – fyzicky i psychicky,“ říká herec.

Zdroj: časopis TV Pohoda, TV Nova, Actorsmap.cz, Cinoherak.cz

Související články