Jaká je postava, kterou budete v Jedné rodině ztvárňovat?

Jmenuje se lga Čechová a pracuje jako embryoložka na klinice umělého oplodnění. Řekla bych, že lga poměrně dobře ví, co od života chce, a má ráda věci naplánované a jasně dané. Je také myslím trochu nervózní, když nemá nad vším dohled. Ne že by chtěla ostatní ovládat, ale má ráda věci ve svém životě pod kontrolou.

Zdroj: Youtube

Co vám na ní přišlo zajímavé?

Baví mě právě tohle. Jak je taková uspořádaná, cílevědomá, ve všem má pořádek. Jsem totiž pravý opak. (směje se)

Vzpomenete si, jakou první scénu jste v Jedné rodině točila?

Jedna z prvních scén byla hodně zajímavá. Jednalo se totiž o záchranu dítěte. lga jde podél řeky a vidí topící se dítě, takže za ním skáče, pochopitelně oblečená a v botách. Tím pádem nebylo možné scénu zkoušet. Projížděli jsme ji jen na břehu, procházeli jsme si všechno teoreticky, ale bez zkoušky je to celkem adrenalin. když všechno naplánujete a projdete, realita je vždycky malinko jiná. Bylo třeba vtipné, že když jsem do vody skočila, zjistila jsem, že je dítě mnohem dál ode mě, než se zdálo ze břehu. K tomu vám samozřejmě ztěžknou šaty, v botách se navíc hodně špatně plave. Ale bylo to pro mě příjemné natáčení, mám ráda scény, ve kterých musíte trochu makat a je to adrenalin.

Jestli se nepletu, s Václavem Matějovským, s nímž si budete v seriálu nejblíž, už se znáte, a nejen z projektu O mě se neboj.

S Vaškem se známe opravdu dlouho. Když jsem zjistila, že spolu budeme opět pracovat, hned jsem mu psala, že se mu určitě splnil sen, když teď se mnou bude točit mileneckou dvojici. (směje se) Právě na tomhle je postavený náš skutečný vztah, rádi se popichujeme, děláme si ze sebe legraci. Ten náš vývoj je vlastně docela vtipný, poprvé jsme spolu točili Ulici, kde jsem hrála jeho učitelku. Následovalo O mě se neboj, kde jsem přihlížela a fandila jejich vztahu s Verčou Arichtevou a nakonec Jedna rodina, kde z nás bude pár.

Prý je na place s vámi dvěma velká legrace…

My si s Vaškem děláme srandu ze sebe navzájem v podstatě pořád, a jestli to baví i štáb, jsem za to velice ráda.

Zvenčí vidím určitou podobnost charakterů Vaška a vašeho uličního dvojčete Jakuba Štáfka. Mají něco společného?

Je fakt, že s Vaškem máme podobně hozený vztah, jako jsme to mívali při natáčení s Kubou. Takže bych asi i řekla, že mají kluci dost společného. Koneckonců jsou to i blízcí kamarádi, takže je spojuje hodně. Minimálně mají stejný smysl pro humor.

O vaší Olze by se asi dalo říct, že aktuálně hledá vhodného otce pro svoje děti. Myslíte si, že bylo dříve seznamování snazší než dnes?

Myslím, že bylo. V dnešní době tomu paradoxně škodí i sociální sítě. Možná je na jedné straně příjemné, že si toho člověka můžete najít, mrknout na jeho fotky a jak se prezentuje na sítích, ale zároveň je to vlastně trochu děsivé, že si o něm hned můžete zjistit nějaké informace. Podle mě se tím trochu ztrácí kouzlo, že vám dotyčný o sobě bude vyprávět sám. Navíc si ze sociálních sítí může člověk udělat jiné závěry, než jak to ve skutečnosti je.

V Divadle Na Jezerce vás uvidíme v novince Bylo nás pět (tenkrát). Jaký vztah máte k tomuto Poláčkovu dílu?

Musím se přiznat, že jsem knihu nečetla, ale milovala jsem seriál s Adamem Novákem v hlavní roli. Přesně si pamatuju, jak jsme na něj koukali celá rodina. Bylo nás pět je prostě nádherné rodinné dílo a Karel Smyczek ho naprosto dokonale převedl na televizní obrazovky. Herecké obsazení bylo prostě famózní. A ti kluci, fakt klobouk dolů, že to takhle zvládli.

Proč ten divadelní dovětek tenkrát?

Naše pojetí je trošku jiné. Ocitáme se totiž v důchoďáku, kde jsou čtyři naši hrdinové a ve vzpomínkách a vyprávění se vracejí ke svým dětským zážitkům. A vlastně se nám tam prolíná současnost a historie.

Režisérem inscenace je Petr Vacek, s nímž se znáte z Ulice spoustu let. Překvapil vás něčím?

Nemůžu úplně říct, že by mě něco překvapilo. Je to už jeho třetí režijní práce, takže jsem věděla, že jako režisér bude dobrý. Navíc je to skvělý člověk, proto jsem se nebála, že by na nás byl třeba nepříjemný nebo byl nervózní. Je s ním moc příjemná práce, má jasnou představu, co chce, ale zároveň je otevřený i nápadům od nás herců.

Vzpomenete si na moment, kdy jste se rozhodla zkusit i divadelní prkna?

To si pamatuju naprosto přesně. Bylo to v roce 2017. Volala mi kamarádka z vejšky, která začala pracovat v Branickém divadle a právě tam připravovali komedii Na správné adrese aneb Holky z inzerátu. Zeptala se mě, jestli bych neměla čas a chuť s nimi zkoušet. Tak jsem do toho šla, ale musím říct, že nervy, co jsem měla před první premiérou, byly šílené. Myslela jsem, že na to pódium snad ani nevylezu.

Objevíte se i v závěrečných epizodách minisérie Iveta?

Ano, manželé Bláhovi budou vystupovat i v závěrečné sérii a diváci se konečně dozví, co jsou vlastně zač a jaké je jejich spojení s Ivetou.

Jaký vztah jste měla k písním Ivety Bartošové?

Měla jsem ji i její písničky moc ráda. Úplně nejvíc jsem si oblíbila písničku Tři oříšky.

V jaké roli vás uvidíme v Gumpovi – jsme dvojka a jak se vám líbila jednička?

V druhém dílu Gumpa se objevím jenom na chviličku, opět jako Ká a Louka. Je tam vlastně jedna scéna, ve které se sejde stará parta z jedničky, ale nemůžu prozradit, při jaké příležitosti to bude. Jednička se mi líbila moc. Jsem moc ráda, že jsem mohla být součástí tohoto projektu. Je to naprosto ojedinělý film a způsob, jakým ho Franta Brabec natočil, je prostě super.

Bude i letos nový charitativní psí kalendář?

Kalendář Psí život pro rok 2024 už je na světě a můžete ho objednávat na e-shopu organizace Psí život. Zase se v něm objeví stálice kalendáře, jako je Verča Arichteva, Milan Peroutka, Sandra Nováková, Dana Batulková, Verča Khek Kubařová nebo třeba Nikol Leitgeb. Ale máme v něm i nové tváře, mezi kterými je letos třeba Marek Němec, Petr Čtvrtníček, Andrej Polák nebo Honza Dědek.

Ptají se vás ještě lidé, zda se vrátíte do seriálu Ulice – a co jim odpovídáte?

Na Ulici se lidé ptají pořád, ale já to chápu. Byla jsem v ní čtrnáct let a diváci si postavu Terezy Jordánové opravdu oblíbili. Pro mě to byla obrovská součást mého života. A jak odpovídám „Nikdy neříkej nikdy“ (usmívá se)

Patricie Pagáčová

  • Narodila se 19. prosince 1988 v Praze jako Patricie Solaříková.
  • V roce 2019 se provdala za Tibora Pagáče, s nímž má dvouletou dceru Bibianu.
  • Od dětství hrála v seriálu Ulice, nyní se věnuje jiným projektům. Vidět jsme ji mohli v seriálech Modrý kód, O mě se neboj, Iveta, Devadesátky, Agrometal, ale i ve filmech Gump – pes, který naučil lidi žít, Pánský klub, Monstrum atd. Věnuje se také divadlu.

Zdroj: časopis TV Mini

Související články