Nová série má deset dílů, opět ji natočil režisér Radek Bajgar a objeví se v ní většina známých postav, k nimž přibudou některé nové. Děj se posunul o dva roky dopředu a v každé rodině je spousta novinek. Například Radka a Petr Južanovi (Eva Leinweberová a Igor Bareš) už nemusejí předstírat, že jsou chudí, a Radka si může dovolit dobrou kadeřnici i slušivé modely. Starosti jí ale dělá manžel, protože jisté příznaky svádějí k obavám, jestli u něho nepropuká vážná nemoc. „Radka se o něj bojí, zároveň je na něj ale naštvaná, protože to, co Petr dělá, je snad ještě horší, než když předstíral, že jsou chudí, a nutil k tomu i jejich syna Hynka (Filip František Červenka – pozn. red.). Natáčení druhé řady bylo fajn, ale protože zrovna panovala velká vedra, někdy to bylo na kolaps,“ říká Eva Leinweberová.

Zdroj: Youtube

David a Ivana Srovnalovi (Martin Myšička a Pavla Beretová) už do osady jezdí i se svou dcerkou Karolínkou, což jejich manželství dalo nejen nový smysl, ale přineslo i jisté komplikace. Zatímco David stále víc propadá kouzlu Záhoří a snaží se jako náčelník udržovat v osadě pohodu, z Ivany se stala až příliš starostlivá a ze všeho vyděšená matka. Ve všem vidí nebezpečí a místo aby se řídila zdravým rozumem, upne se na monitor dechu spící dcerky. Natáčení s malou holčičkou bylo pro oba herce adrenalinové. „Byla moc milá, ale občas si dělala, co chtěla, tak jsme se jí museli před kamerou přizpůsobit a často improvizovat,“ vzpomíná Martin Myšička.

Lucie Rybáková (Ivana Chýlková) a její dcera Jana (Šárka Krausová) dál řeší mámin vztah nevztah s líným a ne úplně bystrým policistou Fraňkem (Stanislav Majer). Zatímco Lucie si stále cosi namlouvá, Jana se ji snaží vracet zpátky na zem. Diváky asi překvapí, kam se Franěk za ty dva roky posunul. Absolvoval psychologický kurz, je z něho něco jako vztahový kouč – a poradnu si otevřel v Kýhosově (Tomáš Hanák) chatě. Jeho podnikání je holkám Rybákovým dost podezřelé, specializuje se totiž na mladé dívky.

Už neplatí, že lečo léčí

Co se změnilo v rodině Krausových? Šimon (Josef Polášek) se dál drží židovské víry a hlavně důvodů, proč nemůže pracovat. Dagmar (Jana Plodková) je moudrá a nesnaží se ho předělat, takže pracovat začne naopak ona. „Pracuje v bankovním sektoru, ale to divák neuvidí, o tom se jen mluví, protože v osadě je pohoda, tam se nepracuje. Divák ovšem uvidí, že Dagmar začne dost popíjet. Mou rekvizitou je tedy lahev, a protože obrazy se natáčely na přeskáčku, musela jsem si hlídat, ve kterých scénách jsem opilá a v kterých ne,“ říká s úsměvem Jana Plodková. U Rubalových (Petra Nesvačilová a Radek Holub) přestalo platit, že „lečo léčí“. Rubal na svou ženu čím dál víc žárlí, ona si zase myslí, že by mohla mít vedle sebe někoho lepšího, že má zkrátka na víc. Oba si do Osady přivedou – dočasně – nové partnery. Petra Nesvačilová těsně před natáčením režisérovi oznámila, že je těhotná. Začala natáčet, když byla v pátém měsíci, což ale v příběhu není přiznané, a tak musely její stav šikovně zakrývat kostymérky.

V nových dílech už neuvidíme Stýblovy, tedy Pavla Nového a Janu Švandovou. Jejich chatu zdědili Kociánovi (Marek Daniel a Ivana Uhlířová), lehce omezený taxikář a účetní s nervy pošramocenými nejen kvůli dvěma problémovým puberťákům (Karolína Knězů a Tomáš Dalecký). Hlavně jsou to lidi, kteří chatu nechtěli, tento způsob trávení víkendů jim nic neříká a nepsaná pravidla Záhoří jsou jim jedno. Chatu chtějí prodat a trhnout za ni co nejvíc. Na rozdíl od ostatních, vesměs pozitivních postav jsou Kociánovi věčně naštvaní a nespokojení. A tak v Záhoří nadále panuje pohoda, jen má někdy poněkud výbušnější ráz.

Zdroj: časopis TV Magazín, Česká televize

Související články