Survivor si v záplavě reality shows získal velmi slušnou pozici, což dokazuje i skutečnost, že se týmu podařilo zlanařit tváře, které bychom v soutěži nečekali. Jen si vybavte první sérii, kde byl klasický mix celebrit, influencerů a obyčejných lidí, ovšem věkový průměr byl nižší a většina tváří byla povědomá spíš mladší generaci, která sleduje sítě. Pokračování trošku „zestárlo“, v nejnovější řadě jsou však avizovány osobnosti, které bude znát generace starší. Byť se například Ornella Koktová živí jako influencerka, lidé ji znají i ze společenských médií kvůli propíranému soukromému životu. Ivana Jirešová je známá herečka. Martina Prágra znají lidé ze StarDance. Mikýř již také prolomil hranice mezi sociálními sítěmi a běžnými médii. Denisa Dvořáková je známou topmodelkou. Mohli bychom pokračovat dál, pojďme se raději podívat, čím může zatím prvních 15 odhalených soutěžících překvapit.  

Jela si Ornella odpočinout?

Jestli se něčí jméno propíralo v souvislosti s účastí v Survivoru, pak to byla právě Ornella. Mnohým se nezdálo, že by maminka tří dětí, z nichž dvě jsou relativně malé, odjela bojovat na pustý ostrov. Ornella má však podporu u manžela Pepy, ten ve Výměně manželek dokázal, že obstará domácnost i bez Orny. Někteří tak vtipkují, že si mnohonásobná maminka jede na ostrov vlastně odpočinout. Uvidíme, jak se jí zadaří. Fandové soutěže podceňují její fyzičku, my ale věříme, že máma tří dětí si poradí prostě vždycky.  

Topmodelky jsou v kurzu

Další účastnicí je krásná topmodelka Denisa Dvořáková. I ta bude bořit mýty. Denisa před 18 lety vyhrála světové finále prestižní modelingové soutěže Elite Model Look, poté pracovala pro Diora, Burberry, Chanel, Chloé, Johna Galliana, Karla Lagerfelda a další. Mnozí by si mohli myslet, že jde o zhýčkanou a křehkou panenku, opak je však pravdou. Denisa vyjela vybavena zkušenostmi, když kdysi často jezdila pod stan, nebojí se hladu ani absence zubního kartáčku. A víte, že miluje otužování? S nadsázkou lze říci, že když si v mládí poradila ve velké džungli modelingu, ta skutečná ji o moc víc nepřekvapí. Jistým překvápkem je její účast. Přece jen jde o známou krásku, která vydělává peníze v zahraničí. Shodou okolností se v této době do své domoviny kvůli soutěži vrací další topmodelka. Michaela Kociánová totiž bude tančit ve slovenské soutěži Let's Dance.

Neohrožená Ivana Jirešová

Jméno Ivany Jirešové v souvislosti s účastí v Survivoru začalo létat éterem teprve nedávno. K ní se připojila i spekulace, že dalším účastníkem bude její kolega, s nímž si zahrála i v Ordinaci v růžové zahradě, Jiří Langmajer. „Langoš“ se ale místo do tepla (alespoň zatím) vydá do mrazivých Himalájí, jak jsme odhalili ZDE. Jirešová je multitalentovaná. Kromě hraní i zpívá, což dokázala v show Tvoje tvář má známý hlas a kdysi byla i redaktorkou. Se svým zdravým přístupem k jídlu a staráním se o fyzičku má velké předpoklady přežít. Sama se ale prý bojí konfliktů, protože neumí moc skrývat emoce.

Bude s Mikýřem sranda?

Martina Mikyska alias Mikýř je sice youtuberem, ovšem jeho popularita se může blížit Kovymu nebo Jirkovi Královi. Například v roce 2021 moderoval hudební Ceny Anděl. Sám se těší na sportovní výzvy a s nekomfortem i nepříjemnými situacemi plánuje bojovat humorem. Nevíme, jestli to bude stačit, v každém případě se v té divočině možná přiblíží Heleně Houdové, na kterou dělal kdysi parodii. Další Youtuber je Martin Carev, jehož kanál s názvem Jmenuju se Martin má více než 500 000 odběratelů a časopis Forbes jej označil za 20. nejvlivnějšího Čecha na sociálních sítích.  

Rachel a Yenifer – holky z reality shows

Mezi dalšími soutěžícími je i tvář, kterou z reality shows známe. Rachel Karnižová je v Survivoru sice uvedena jako módní návrhářka, pamatujeme si ji však z třetího ročníku Love Island Česko & Slovensko, kde byla asi nejhlasitější soutěžící. I Rachel se tak pomalu dostává do širšího povědomí lidí. Stane se to samé i Yenifer Cao, která je influencerkou a možná si ji ještě vybavíte z reality show Zlatá mládež nebo i z Masterchefa z roku 2020?

Hudebníci v Survivoru

Hudba se na ostrově určitě neztratí a z této branže na ostrov připlulo hned několik osobností. Jedním z nich je zpěvák a skladatel Sebastian Navrátil, jenž v roce 2012 vystupoval se svou kapelou v soutěži Česko-Slovensko má talent. I když tehdy nevyhráli, Sebastian se nevzdal a například v roce 2015 byla jeho píseň „Toulavá“ nejpřehrávanější skladbou českého internetu. Získal za ni i Českého Slavíka 2015 v kategorii Nejstreamovanější nahrávka. Možná i taková odolnost mu v soutěži pomůže. Nebo rady jeho přítelkyně, protože jí není nikdo jiný než modelka a loňská účastnice Survivora Andrea Bezděková. V soutěži se objeví i operní pěvec Michael Skalický, jenž se zpěvu věnuje 13 let. Na základní škole byl prý šikanován, protože byl pro ostatní zrzavým zpívajícím klukem, navíc si zažil i složité chvíle s otcem, když udělal coming out. Právě v Survivoru by chtěl tátovi ukázat, že není zženštilý a že i jako gay může být opravdovým mužem. Něžnou pěveckou účastí je Adéla Krejdlová, kterou znáte z Česko-Slovensko hledá SuperStar z roku 2020. A do hudební společnosti můžeme počítat i Martina Prágra, tanečního partnera Gabriely Soukalové, Simony Babčákové a Ivy Kubelkové ze StarDance.

Silní sportovci

Sportovní dispozice by mohly účastníkům celou soutěž ulehčit. Ale jak víme, třeba i takový Švanci, tedy Petr Švancara, měl v minulém Survivoru občas „jazyk na vestě“. Uvidíme, jak se bude dařit bojovníkovi Samuelu Krištofičovi, zvanému „Pirát“, který je jedním z pokořitelů Karlose „Terminátora“ Vémoly, jehož na konci minulého roku knockoutoval. V Survivoru se objeví i Jakub Bína, trenér a zpěvák skupiny Skyline. Celou partu doplňují ještě manažer hotelu Jack Hamid a studentka Veronika Sandholzová.

Zdroj: iGlanc.cz, TV Nova

Související články