Existuje hned několik verzí postavy jménem Nick Fury. Poprvé se objevil v komiksu z května 1963. Jeho role vždy závisí na kontinuitě konkrétního příběhu, ale vesměs je to klaďas, ačkoliv někdy bývá v cestě za ochranou světa trochu nespravedlivý. Filmoví fanoušci budou nejlépe znát ztvárnění postavy americkým hercem Samuelem L. Jacksonem v MCU (anglická zkratka pro Marvelovský filmový vesmír). V této podobě a se stejným hercem se vrací i v Tajné invazi.

Kdo je Nick Fury

Od svých začátků jako voják ve druhé světové válce až po práci v CIA, než se stal šéfem S.H.I.E.L.D.u, toho Nick Fury zažil hodně. A ještě víc, když vezmeme v úvahu jeho roli nadpřirozené, všemocné vesmírné bytosti.

Celým jménem je Nicholas Joseph Fury a narodil se v New Yorku kolem roku 1920. Do armády vstoupil ve dvaceti letech a šel bojovat proti nacistům. Přidal se k Rangerům a odtud se vyšplhal až na Seržanta. Brzy na to dostal za úkol sestavit tým nejlépe trénovaných vojáků, kteří jsou nám dobře známí pod jménem Howling Commandos. Jeho tým spolupracoval s Kapitánem Amerikou a dalšími hrdiny z té doby.

Levé oko mu zranil granát a od té doby nosí pásku, a tehdy začal on a jeho tým užívat látku zvanou ”formule nekonečna”, díky níž pomaleji stárnou, což je vlastně jeho superschopnost. Po válce pracoval pro CIA, roku 1960 se stal ředitelem S.H.I.E.L.D. a rekrutoval tam i většinu členů svého komanda jako agenty.

Související články

Secret Invasion

Nový seriál Secret Invasion (Tajná invaze) exkluzivně na Disney+ se odehrává v současnosti MCU. Hlavní náplní bude tajná invaze na Zemi, kterou provádí frakce Skrullů měnících podobu. Nick Fury si na pomoc povolá spojence, mezi něž patří Everett Ross, Maria Hill a Skrull Talos. Čeká je napínavý závod s časem a snad se jim podaří lidstvo nakonec zachránit. V hlavní roli se představí Samuel L. Jackson a dále Ben Mendelsohn, Cobie Smulders, Martin Freeman, Emilia Clarke či Olivia Colman.

Když se Nick Fury nepovede

Co dost možná nevíte (nebo jste to raději zapomněli), tak jako první ztvárnil Nicka Furyho na filmovém plátně ”beach boy” David Hasselhoff. Psal se rok 1998, takže ho z Pobřežní hlídky už všichni moc dobře znali. Bohužel se ukázalo, že měl raději než u zachraňování Manhattanu zůstat u chytání bronzu na pláži. Nick Fury: Zvláštní agent byl naprostý propadák v celé Americe, ale s odstupem času, jestli máte zbytečných 120 minut života a chcete si pustit hrozně moc špatný film, pak to berte jako náš kinotip.

Zdroj: Youtube

Zdroj: iGlanc.cz, Postavy, Screen Rant

Související články