Nikoli náhodou se kolem svátku svatého Valentýna objevila na Netflixu štědrá nálož trpké britské romantiky s povědomým názvem. Stejnojmenný populární román Davida Nichollse u nás vyšel již v roce 2011 a zároveň ve stejný rok do tuzemských kin dorazila také jeho filmová adaptace s Annou Hathaway a s Jimem Sturgessem.

Zdroj: Youtube

Seriálový formát je pro danou látku nicméně lepší už ze své podstaty: příběh pozoruhodného vztahu, který dohromady trvá dvacet let, si rozhodně zaslouží víc než pár desítek minut vyprávění. Respektive v nejnovějším zpracování se dočkal hned čtrnácti půlhodinových epizod. A třebaže v něm chybějí známá jména, v úloze hlavního páru před diváky předstupují Leo Woodall (Bílý lotos II) s Ambikou Mod (Tohle bude bolet). A hlavní vzkaz o věčné složitosti lásky zůstává zachován.

Lepší je nečekat

Některé dny jsou důležité míň, jiné víc. Pro Emmu a Dextera se tím nejdůležitějším stal den svatého Svitýna, 14. července roku 1988. Tehdy se dva lidé jako oheň a voda potkali ve skotském Edinburghu poprvé a strávili spolu noc, třebaže jejím vrcholem byl jediný polibek. On byl extrovertní divoch, ona spíš tichá dívka, schopná odseknout, ale neotesaná životem a snící, jak změní svět. Tenkrát se Em a Dex zavázali přátelstvím a od té doby se rok co rok 14. července scházejí, aby jej mohli strávit ve své blízkosti. V bazénu, muzeu, na slavnostní večeři, na pláži, v Řecku, kdekoli, vždy v platonické rovině.

A vy víte, že by z nich mohl být krásný pár. Jenže život občas tropí hlouposti a stejně jako tenhle seriál umí být veselý i smutný.

Zdroj: časopis TV Mini, Netflix

Související články