Příběh seriálu je inspirován skutečným životním osudem narkomanky přezdívané Černá vdova. Mladá kolumbijská matka se přestěhuje se svou rodinou do Miami a začne se angažovat v drogovém byznysu. Ten si vyžádá krvavou daň, jelikož ostatní kartely nepřipouštějí konkurenci. To ji ale jen posílí, bude odhodlaná si jít za svým, i kdyby to mělo přinést oběti na životech. Na jedné straně ochranářská matka, na druhé nelítostná vražedkyně, to je příběh Griseldy Blanco.

Zdroj: Youtube

Seriál natočil Andrés Baiz, který pracoval na úspěšném seriálu Narcos o Pablu Escobarovi. Můžeme tedy od Griseldy očekávat velkou kvalitu, kterou nám už trailer ukazuje v barevném obrazu v retro stylu. Klíčovou autorkou je Ingrid Escajeda, která napsala několik epizod Strážce pořádku a nedávného seriálu Silo.

Příběh je inspirovaný skutečnou postavou Griseldy Blanco, které se přezdívalo Černá vdova nebo Kokainová babička. Ta se svou rodinou emigrovala do USA s falešnými doklady, rozjela obchod s drogami a skutečně její kartel čelil útokům konkurence. Během svého působení nechala zabít až stovky lidí. V mužském byznysu si Griselda vydobyla jednu z nejvlivnějších pozic a dostala se mezi hlavní distributory kokainu ve Spojených státech – díky své vychytralosti a ženskému šarmu. Pro svůj obchod využívala mladé ženy, které ve spodním prádle pašovaly kokain letadly nebo ho distribuovaly na diskotékách.

Kolumbijský původ

Jednapadesátiletá Sofía Vergara je známá především díky roli Glorie v Takové moderní rodince. Se svou postavou Griseldy sdílí kolumbijský původ, ale daleko ji předčí v kráse. Herečka s neodolatelným kouzlem má poměrně dobře rozpoznatelný přízvuk a v novém seriálu bude mít naopak její španělština temný nádech, když bude své lidi přemlouvat k nelegálním aktivitám. „Griselda mě zaujala především tím, že to byla žena mnoha tváří. Nebyla jen drogovou dealerkou, ale zároveň matkou, manželkou a monstrem ve stejnou dobu,“ popisuje Vergara vztah ke své postavě. Na sociálních sítích se herečka vyjadřuje i k tomu, že sama vyrůstala v Kolumbii během drogových válek a je to bohužel součást historie její země, ze které se musí posunout dál.

Zdroj: časopis TV Star, Netflix

Související články