Martin Mikyska alias Mikýř soutěží v letošním Survivoru za červený tým Titáni. Na tenhle životní okamžik se připravoval dlouho, konkrétně od svých třinácti let, díky čemuž vyhrál při jednom z úkolů imunitu. Před odletem nic neponechal náhodě, absolvoval dokonce kurz přežití, a kdyby například v Dominikánské republice narazil na plochu potaženou ledem, přesně ví, jak se přes ni pomocí vlastních posledních sil dostat. Sice vypadá jako hobit zkřížený s Gandalfem a opravářem potrubí, ale nemůžete popřít, že spousta lidí na třetí řadu Survivora kouká jen díky němu a všechny zajímá jeho tajemný úkolníček, který si připravil pro případ, že by se tam nudil.

Zdroj: Youtube

Mikýřovy tajemné úkoly

Před odletem do Survivora si Mikýř nechal udělat první kérku v životě a pevně doufáme, že tak učinil s dostatečným předstihem, jinak by mu na ostrově brzo uhnila noha. Nicméně se jedná o 13 obrázků, které představují 13 úkolů, které pro něj kluci z jeho týmu vymysleli, které by měl na ostrově splnit a ideálně propašovat do vysílání. Když je všechny splní, vůbec nic se nestane. Když je nesplní, taky se nic nestane. Ale je to zábava.

Každý má svoje teorie, co který obrázek znamená. Už s jistotou víme, že splnil: nahrát hudební klip se Sebastianem, oslavit narozeniny bez alkoholu, použít slovíčko ”zweist”, nebo jít do duelu (k tomu se později ještě vrátíme). A tak zatímco si část diváků podle Mikýřovy stále světlé kůže kalibruje na televizi vyvážení bílé, zbytek dumá a hádá, co by mohly představovat ostatní obrázky. Knírek (ten už vlastně taky má), rozdělat oheň (to mu zatím moc nejde), napsat tajně zprávu, plavat čubičku (odkaz na jeho jezevčíka Julinu), udělat přemet, vyhrát Survivor?

Sranda skončila

Ačkoliv je jeho taktika vydržet v show déle než Vojta Drahokoupil, úkolem ”poslat se do duelu” hodně riskoval a nechybělo mnoho, aby skutečně vypadnul. O to víc se rozjela debata okolo toho, že si své účasti v soutěži vlastně vůbec neváží a dělá si z ní svoji osobní reality show, s níž bez váhání potopí soukmenovce a pořad jako takový. Akorát, že vůbec. Další odstavce jsou pro ty, kteří ztratili schopnost mít ponětí...

Tak ty jsi dobrej blázen!

Co se asi očekává od celebrit, které se ocitnou mezi přeživšími. Že budou dělat to, v čem jsou dobré a co je pro ně typické. Pro Mikýře je to sranda. Kdyby tam odjel jako jeden z nejvtipnějších lidí v republice a v televizi se předvedl jako suchar, podřezal by si pod sebou větev. To za prvé. Za druhé tam jsou celebrity kvůli sledovanosti, a když nebude sledovanost, nebude ani další řada Survivora. Takže se z toho logicky každý zúčastněný snaží vytřískat co nejvíc. V Mikýřově případě je to kromě házení vtípků seznam úkolů, které on může udělat v nějakých situacích a obohatit vysílání.

Co se stalo na kmenové radě, když odevzdal imunitu a šel dobrovolně čelit šanci vyřazení, to byla velká Mikýřovina. Jedni to berou jako frajeřinu, ale zároveň druzí nabyli dojmu, že si soutěže neváží a co si budem, on vážně mohl hned na začátku vypadnout, a to jenom kvůli blbosti, kterou má vytetovanou na noze!

Dělá si z toho vlastní show

Když člověk před odjezdem do Survivora nemá plán, hrozí mu, že se vrátí sežvýkaný a okoralý jako stará žvýkačka na spodní straně školní lavice. Takže kromě úkolů na stehně si například všechny soukmenovce pozval před odletem do divočiny na rozhovor, tudíž má další materiál na vytěžení a o to víc je zřejmé, jak dalece se předem chystal. Sice z toho má moderátor Ondřej Novotný trochu vítr, neustále čeká, jak mu do toho ten bledý hobit s holí hodí vidle. Nebo má možná strach, že jeden z úkolů je vyřadit Ondřeje Novotného, ale to nic nemění na tom, že Mikýř nemá snad poprvé v životě absolutně kontrolu nad tím, co nakonec vyleze ven a jak to televize sestříhá. Nemá šanci ovlivnit svůj mediální obraz, ale za nejhorších nocí ho od totálního šílenství pořád bude dělit aspoň to, že má svoji kérku, svých třináct úkolů a svůj #teamknír, který se mu stará o obsah na sítích, zatímco on se fláká na pláži.

Zdroj: iGlanc.cz, Instagram, YouTube, Survivor

Související články