Než si Meghan Markle 19. května 2018 vzala prince Harryho, věnovala se herectví a psala svůj vlastní blog The Tig. Toho a dalších věcí, jako selfíčka na síti, červená rtěnka nebo svoboda se musela vstupem do královské rodiny vzdát. Říká se o ní, že to je škoda, protože měla velmi slušně rozjetou filmovou kariéru. Právě na tu v souvislosti s jejím výročím svatby u nás v redakci přišla řeč.

Seriál Kravaťáci

Každý si vybaví, že měla hlavní roli ve velmi úspěšném seriálu Kravaťáci (v originále Suits). Tam hrála právní asistentku Rachel Zane, která se později stane advokátkou. Je velmi ambiciózní, chytrá a schopná. Významným prvkem její cesty nahoru je také vztah s Mikem Rossem, kterého hraje Patrick J. Adams. V seriálu byla od první řady z roku 2011 až do roku 2018, kdy opustila hereckou kariéru a seriál nadále pokračoval ještě jednu sérii bez ní.

Její herecké portfolio je však mnohem delší. Ale teď schválně sami a bez nápovědy řekněte, odkud si ji kromě Kravaťáků pamatujete… dlouhá pauza. To se dalo čekat. Nijak tím její talent nesnižujeme, ale většinou má na svém kontě filmy, které jste sice viděli, jenom nevíte, že tam Meghan byla. Jako s těmi herci věčně malých rolí, co jsou sice všude, ale přes oslňující hlavní hvězdy nejsou vidět. A tak je to i s Meghan, vévodkyní ze Sussexu.

Šéfové na zabití

Komedii Šéfové na zabití (2011) jsem viděla snad stokrát. Patří mezi mé oblíbené filmy, už proto, že mám ráda herečku Jennifer Aniston, která tu ztvárnila zubařku s ohromným sexuálním libidem. Pak ten šok, kdy najednou zjistíš, že tam hrála i Meghan. Musela jsem si tu scénu najít, protože jsem tomu nejdřív nevěřila. Střihla si tam roličku holky od FedExu.

Filmy a seriály, kde jsme Meghan mohli vidět hrát:

Zdroj: Youtube

Nezapomeň na mě

Stejně jako Robert Pattinson nehrál pouze upíra s jedním výrazem, pak ani Meghan Markle nehrála jenom právní asistentku nebo poslíčka. Vidět jste ji proto také mohli v romantickém drama Nezapomeň na mě (2010), jenom jste to zapomněli (jak příhodné). Ve filmu se objevila jako barmanka. Už víte?

Něco jako láska

O poznání veselejší romantika byl snímek Něco jako láska (2005), kde se v hlavních rolích objeví Ashton Kutcher a Amanda Peet. Do světa filmu se budoucí vévodkyně vmísila třicetisekundovou roličkou, když si přisedla vedle Kutchera v letadle. Dobře, tohle je asi docela pochopitelné, pokud jste si tady Meghan nevšimli.

Největší životní role byla svatba s Harrym

Za její zlomovou postavu, ba přímo životní se dá považovat role, kdy se jí podařilo dostat do britské královské rodiny, očarovat prince a nakonec si ho i vzít. To se jen tak ledajaké herečce nepoštěstí. Je to role, která neunikla – narozdíl od výše zmíněných – nikomu na světě. Začalo to jako romance, ale postupně přešlo v drama, kdy hlavní postavy nejsou rodině po chuti.

Manželé jsou Harry a Meghan už šest let, ale od chvíle, co přijela v bílém kočárem taženým koňmi došlo k mnoha zvratům v ději. Udály se významné změny – jakože se zřekli královských povinností a přestěhovali se do Ameriky, které ovlivnily jak jejich osobní, tak veřejný život.

Zdroj: iGlanc.cz, ČSFD