Děj se odehrává v 60. letech v Itálii, do které přijede Tom Ripley, aby přiměl Dickieho, syna z bohaté rodiny, k návratu domů. Jenže situace se nevyvíjí úplně podle plánu, Dickie si Toma spřátelí a ukáže mu krásu a svobodu bezstarostného života. Netuší, že Tom se stává natolik posedlým jeho životem, že si ho chce zcela přisvojit. Dickieho přítelkyně má ale z Toma čím dál horší pocit a může mu překazit plány…

Zdroj: Youtube

Postavu Ripleyho přestavila světu americká spisovatelka Patricie Highsmith v knize Talentovaný pan Ripley. O této nehrdinské, ale fascinující postavě poté napsala celou sérii, které se občas říká ripleyáda, čítající pět titulů. Poprvé byl příběh zfilmován v roce 1960 s názvem V plném slunci, kde hlavní roli ztvárnil francouzský krasavec Alain Delon. Dodnes je ale nejznámější americká adaptace, kde hrají Matt Damon a Jude Law.

V nejnovějším provedení se přestaví herec Adrew Scott, známý například jako Moriarty ze seriálu Sherlock od BBC nebo šarmantní kněz v seriálu Potvora. Nový černobílý seriál jistě postavu ukáže z neprozkoumané perspektivy. Jak se tvůrci shodují, je potřeba respektovat předlohu, ale zároveň přicházet s něčím novým, jinak nemá smysl příběh opakovat. „Nechci hrát někoho, o kom mají jako o Tomu Ripleym lidé již vytvořenou představu a názor. Musím na to všechno zapomenout, neposlouchat je a říct si: Dobře, mám kuráž vytvořit svou vlastní verzi postavy skrze to, jak jí rozumím já,“ dodává Scott. Rozmazleného Dicka hraje Johnny Flynn, který ztvárnil mladého Nicholase Wintona ve filmu Jeden život a hlavní hrdinku hraje Dakota Fanning.

Seriál je ale jistě ve správných rukou, jelikož jeho tvůrcem je Steven Zaillian, oscarový scenárista, který pracoval na slavných snímcích, jako je Schindlerův seznam, Gangy New Yorku nebo Muži, kteří nenávidí ženy.

Zdroj: časopis TV Star, Netflix

Související články