Herecká agentura Stein je v oboru velmi uznávaná. Zastupuje známé hvězdy a práce tu je velmi psychicky náročná.

Zdroj: Youtube

Telefon zvoní v jakýkoli denní i noční čas, pracovní doba nemá konce a osobní život je až na několikáté koleji, pokud vůbec nějaký máte. Každý z agentů je zároveň tvrdým obchodníkem, někdy i citovým vyděračem, psychologem a taky krizovým manažerem. Musí umět vybalancovat jak požadavky mnohdy svérázných hereckých hvězd, tak producentů a režisérů, a ještě přinést agentuře zisk. Není čas na nějaké servítky a jen drsný humor a ještě drsnější slova člověku zachraňují zbytky zdravého rozumu.

Není divu, že to ne každý vydrží. Když agentce Andree (Martha Issová) sekne s prací zhroucená asistentka, ta za ni okamžitě přijme náhradu. Andrein kolega Jirka (Kryštof Hádek) zrovna řeší, jak říct herečce, že na roli, na niž se několik měsíců připravuje, je podle amerických producentů stará. Yveta (Zuzana Kronerová) je za roky, kdy tu pracuje, nad věcí a ví, že každý problém má nakonec řešení. A ambiciózní Marián (Tomáš Maštalír) má úplně jiné starosti. Právě zjistil, že utajovaná nemanželská dcera Kamila (Viktória Jurištová), která za ním nečekaně přijela ze Slovenska, začala pracovat v jejich agentuře. Právě ona je tou novou Andreinou asistentkou. Její příchod vzbudí spoustu dohadů obzvlášť u Mariánovy oddané asistentky Dany (Sarah Haváčová) a u Jirkova jízlivého asistenta Huga (Daniel Krejčík). Všechno dění v agentuře bedlivě sleduje – a ve vlastní hereckou kariéru doufá – i recepční Eliška (Thao Řípová). A do toho všeho zemře zakladatel a šéf agentury (Jiří Štrébl).

LÍBILO SE MI UDĚLAT SI ZE SEBE LEGRACI

Pro diváky seriálu bude zajímavé nejen prostředí, v němž se Vytoč mého agenta odehrává, ale taky celkový koncept, kdy se v něm objevují skuteční herci, kteří tu hrají sami sebe, ovšem ve smyšlených příbězích. Tak například Klára Issová je tou herečkou, která se připravuje na roli v náročném americkém projektu, učí se kvůli ní jezdit na koni, ale netuší, že její agent Jirka má pro ni od americké produkce špatnou zprávu. Do jaké míry hraje skutečně samu sebe?

„Vystupuju tu sice sama za sebe, ale pořád je to role. Postava není napsaná podle mě, ale líbilo se mi udělat si ze sebe legraci. Možná mám podobné touhy, každá herečka by si přála dostat roli v zahraničním projektu, ale já se rozhodně nechovám k lidem tak povýšeně jako v tomto seriálu. Podobné máme to, že upřednostňujeme přirozenost před plastickými zákroky, zahradničíme a jsme zapálené pro to, co děláme. Pro různé role jsem se podobně jako moje postava učila jízdu na koni, pak třeba taj-či, hru na klavír nebo housle, kanoistiku… A mnohokrát jsem se dostala na konkurzu do posledního kola, v němž producenti a režiséři vybírali ze dvou hereček, a nevyšlo to,“ líčí Klára Issová.

Seriál je českou adaptací úspěšného francouzského seriálu Dix pour cent, v češtině Chci mluvit se svým agentem, který se dočkal čtyř řad a francouzská televize jej vysílala v letech 2015 až 2020. Podle seriálu bylo natočeno několik zahraničních mutací – například italská, kanadská nebo polská. Českou verzi natočili režiséři Michal Blaško a Jakub Machala a jednou ze scenáristek byla například režisérka Alice Nellis.

Tři otázky pro Marthu Issovou

Seriál ukazuje život v herecké agentuře, vztahy herců s agenty, režiséry. Poznáváte v něm sebe nebo své kolegy?

Určitě některé věci vycházejí z reality, ale myslím si, že v seriálu je určitý posun, který nabízí co nejvíc legračních, někdy konfliktních, bláznivých situací. Řekla bych, že jsou tu herci vykreslení hysteričtější a celkově jiní, než jak já nás vnímám. A taky nemám ráda paušalizování. Každý člověk je jiný, dokonce i mezi herci. I když je pravda, že jsme dost specifická skupina lidí. Je to asi dané tím, že pracujeme sami se sebou a se svými emocemi, což vede k tomu, že se zabýváme hodně sami sebou. Nějaké shody se situacemi v seriálu tam nakonec možná budou.

Hrajete už podruhé lesbičku. Jaká je Andrea?

Těší mě, že jsem prokázala v seriálu Pozadí událostí jistou věrohodnost, když přišla další taková role. Ale myslím, že v dnešním světě už je to naštěstí úplně jedno a já jsem člověk, který v tomto směru není nijak soudící. Jsem ráda, že dostávám různorodé role. Andrea vystupuje navenek jako velice tvrdá hráčka, ale myslím, že uvnitř je křehká a v podstatě něžná žena.

V seriálu hrajete agentku, ale vaše sestřenice Klára Issová samu sebe.

Paradox je, že jsme s Klárou vlastně nikdy nepracovaly. A nepotkaly jsme se na place ani tady, přestože obě hrajeme ve stejné epizodě. To na nás doufám ještě čeká. Alespoň jsme se ale přiblížily do jednoho dílu. Hrát samu sebe je strašně ošemetné, protože hranice mezi realitou a fikcí je pro mnoho lidí velmi tenká. Sama jsem zažila situaci, kdy mě zastavila paní na ulici a strašně mi vynadala za to, jak jsem se v jednom seriálu chovala ke svému tatínkovi. Marně jsem se jí snažila vysvětlit, že to byla role, kterou hraju. Takže vím, že někdy lidé nevnímají, že jsme herci a hrajeme role. Svým způsobem kolegy, kteří tady hrají sami sebe, obdivuju, protože se pustili na tenký led.

Zdroj: časopis TV Magazín, TV Prima

Související články