Špindl 2

Oč jsou úspěšnější ve svých profesích, o to méně jsou spokojené ve svém osobním životě. Silvie (Hana Vagnerová) je úspěšná lékařka a věří, že konečně našla recept na šťastný vztah. Renata (Kateřina Kaira Hrachovcová) je manželka známého spisovatele, vede kurzy, v nichž učí ženy, jak najít odvahu a sílu k lepšímu životu, ačkoli jí se ten její nedaří moc kočírovat. A herečka a tanečnice Eliška (Kateřina Klausová) má před sebou rozjetou kariéru, kterou jí ale komplikuje vztah s muzikantem. A právě tohle každá potřebuje promyslet a přehodnotit v zasněženém Špindlu. V roli citově zraněné Silvie se v komedii z roku 2019 objevila Hana Vagnerová, která prohlásila: „Nejdřív mě nabídka na filmování kvůli zimě odradila, protože ji nesnáším, ale pak jsem si řekla, že se musím hecnout. Na horách jsem díky filmu byla po patnácti letech. Naštěstí jsem nemusela lyžovat tak moc jako ostatní kolegové, protože na lyžích jsem stála naposledy asi v osmi.“

Zdroj: Youtube

Šťastný nový rok

Za těhotnou Veronikou (Gabriela Marcinková) do hotelu v Tatrách přijedou tři kamarádky, aby společně strávily konec roku. Hana (Táňa Pauhofová) se rozešla s přítelem, s nímž měla odjet na dovolenou na Maledivy. Uštěpačné Marcele (Antónia Lišková), která přijede i s pubertální dcerou a maminkou, okamžitě zkazí náladu, když tu potká svého exmanžela s mladičkou přítelkyní. No a Bára (Zuzana Norisová) se snaží všem dodat optimismus a nezbláznit se přitom ze svého dětinského manžela.

Do toho se zde inkognito objeví nový majitel hotelu (Ján Koleník), který u všech vzbudí zdání, že není šéf, ale pouze řidič. A tak se roztočí kolo záměn a nedorozumění, které má samozřejmě dobrý konec. „Natáčeli jsme v mých milovaných Tatrách a občas mě napadalo, že vlastně ani nepracuju – že jsem si jen vyrazila na výlet na hory s lidmi, které mám moc ráda. A myslím, že tohle rozpoložení je z filmu patrné,“ říká Táňa Pauhofová. Důležitou dvojici v příběhu ztvárnili i Emília Vášáryová a Jiří Bartoška, který snímek okomentoval: „Já a lyže? Kdepak. Já a Emília ve filmu jenom chodíme.“ Snímek se odehrává v grandhotelu Kempinski u Štrbského plesa a tvůrci si pochvalovali, že Tatry byly jedním z nejdisciplinovanějších herců, protože počasí hrálo tvůrcům po celou dobu natáčení přesně do karet.

Ženská na vrcholu

Svobodná matka a majitelka bio kavárny Helena (Anna Polívková) si odjede užít klid na hory, ale shodou okolností skončí i se svým synkem ve vysokohorské boudě místo v hotelu. Zde žije se svou dcerkou ve spartánských podmínkách bručoun Richard (Martin Dejdar) a zajíždí sem občas i jeho bratr Mišo (Marek Němec), povahou Richardův pravý opak. Úzkostná bio matka Helena tu pochopí, že její synek potřebuje trochu mužského pohledu na svět, zatímco Richardova dcerka zjistí, že ženská ruka na chalupě není k zahození. A Richardovi konečně dojde, jak moc tady zpustl.

Filmování bylo pro herce opravdu perné, protože se točilo v reálném prostředí na vrcholku Chopku. Když postavy vybíhaly z horské chaty, bylo skutečně i minus sedmnáct stupňů a zuřila vánice. Marek Němec zavzpomínal: „Jednou jsem se vracel z nočního natáčení, které se zhruba o tři hodiny protáhlo. Jel jsem lanovkou přes hřeben zpátky do Jasné, jenže ta se zasekla, takže jsme se v ní tři čtvrtě hodiny houpali ve větru a mrzli. Těšil jsem se, až se zahřeju v hotelovém pokoji, ale zjistil jsem, že jsem tam ráno zapomněl zavřít okno. Byla noc, topení netopilo, a tak jsem se chtěl zahřát aspoň horkou sprchou, jenže když jsem ji pustil, vymrzlá sprchová vanička praskla… Tak jsem jako poslední možnost, jak se zahřát, vypil celý minibar, zalezl pod deku a pouštěl na sebe aspoň horký vzduch fénem…“

Láska hory přenáší

Trochu netypická romantická komedie se odehrává v průběhu několika hodin v luxusním hotelu v Tatrách, kde se konají přípravy na svatbu Alex (Anna Fialová). Ten den vás přitom potká všechno, co nechcete, aby se vám na svatbě přihodilo – od hysterické matky, která je nevěstě neustále v patách, přes hořící kytici, roztržené šaty, zlomený podpatek a zničený svatební dort až po ztraceného ženicha. Vše sledujeme postupně z pohledu tří hrdinů – nevěsty Alex, jejího otce Roberta (Richard Stanke) čili majitele hotelu, ve kterém se svatba odehrává, a dívky Kláry (Natalia Germani), jíž se snaží vyjevit své city lyžařský instruktor Petr (Marek Lambora). Postupně se tak odhalují různé střípky děje a skládají se do sebe jako puzzle. Česko-slovenský snímek natočil režisér Jakub Machala převážně v hotelu Hubert ve Vysokých Tatrách.

Román pro pokročilé

Rudolf (Marek Vašut) po rozvodu s Marií (Vanda Hybnerová) přišel o všechen společný majetek a rozhodl se, že už nechá ženské na pokoji. Už nechce další problémy. A protože nemá kam jít, odjede za svým bratrem Arnoštem (Miroslav Etzler) do horského hotelu a zapojí se do jeho války s majitelkou konkurenčního ubytovacího zařízení Blaženou (Jitka Čvančarová). Když se však Rudolf na seznamce sblíží s krásnou cizinkou, na svá předsevzetí ohledně žen rázem zapomene. „Ztělesňuju prostopášného alkoholika, takže jsem vlastně nehrál. Čerpal jsem ze své minulosti,“ komentoval s úsměvem Miroslav Etzler svou roli.

Zdroj: časopis TV Magazín

Související články