Hugh Grant a Martine McCutcheon

Tihle dva ve filmu tvoří nezapomenutelný pár, jejichž příběh je stejně okouzlující jako je nepravděpodobný. Chemie britského premiéra a mladé energické boubelky Natalie je elektrizující, a přitom plná nevinného půvabu. Jsou klasickým příkladem toho, že protiklady se přitahují.

Hugh Grant je i ve svých třiašedesáti stále velmi herecky aktivní, i když od rolí svůdníků a roztomilých chlápků už výrazně prošedivěl. Martine McCutcheon, ačkoliv to na jejím stále krásném úsměvu není znát, bojuje se zdravotními problémy. Kromě toho, že herečka trpí chronickým únavovým syndromem, má také chronické bolesti svalů a kloubů zvané fibromyalgie, což jí výrazně komplikuje kvalitu života.

Zdroj: Youtube

Andrew Lincoln a Keira Knightley

Taky vám bylo Marka tak líto, když jste si uvědomili, že jeho láska k Juliet zůstane neopětovaná? Ale i takový je život. Andrew Lincoln je nešťastně zamilovaný, slavnou scénu s cedulí si vybaví úplně každý. Je to příběh nenaplněné touhy a nevyřčených slov, romantický i hořký zároveň. Ale kdyby spolu tihle dva tvořili skutečný pár, musíte uznat, že by jim to spolu slušelo. Keira Knightley, ta je vlastně pořád úplně stejná a Andrew, tomu šediny opravdu seknou.

Thomas Brodie-Sangster a Olivia Olson

Nejroztomilejší na celém filmu byli Thomas Brodie-Sangster a Olivia Olson. On malý chlapec, který se učí vyrovnat se ztrátou matky, zatímco se zamiluje do americké dívky Joanny. Jeho odhodlání získat si její pozornost je obdivuhodné, začal kvůli ní hrát na bicí, aby ji mohl doprovázet na školním koncertu. Je to dokonalý příběh mladého chlapce, který se poprvé zamiloval.

Ačkoliv je Olivia ve skutečnosti o dva roky mladší, ve filmu vypadá podstatně vyspělejší než Thomas. Ten sice od té doby vyrostl, ale když se na něj podíváte, prakticky se moc nezměnil. Když už se ale v nějakém filmu objeví, rozhodně ho poznáte.

Colin Firth a Lúcia Moniz

Navzdory jejich jazykové bariéře se do sebe zamilují a začnou mluvit stejným jazykem. Jazykem lásky. Colin hraje zklamaného spisovatele, který se uchýlí do Francie, aby překonal bolest z nevěry své partnerky. Tam se o něj stará Aurelie, portugalská hospodyně. Jsou příkladem toho, že láska nepotřebuje slova, když ji cítíte oba, a překoná i kulturní rozdíly.

Colina Firtha snad ani divačkám více uvádět nemusíme, výrazně se projevil v trilogii Deník Bridget Jonesové, kde hrál i Hugh Grant. I jemu je mimochodem třiašedesát, má šediny, brýle, vrásky, ale sympaťák to je pořád. Lúcia Moniz se kromě herectví věnuje i zpěvu, před dvěma lety získala cenu za roli ve filmu Listen, kde ztvárnila matku neslyšícího dítěte.

Alan Rickman a Emma Thompson

V jejich příběhu se jistě vidělo mnoho manželských párů. Harry a Karen stojí před velkou zkouškou kvůli Harryho možné nevěře s mladší kolegyní, která mu jeho rozpolcenost nijak neulehčuje. Představují takový temnější a komplikovanější pohled na lásku, v kontrastu s ostatními páry, ale zato o to více realistický.

Alan Rickman patřil mezi velmi milované herce, hodně za to mohla jeho role v kouzelnické sáze Harry Potter, kde vynikal jako zmijozelský profesor Severus Snape. V lednu tomu bude osm let, co zemřel na rakovinu. Emma Thompson se i nadále věnuje herectví a svým dalším projektům.

Rodrigo Santoro a Laura Linney

Karl a Sarah jsou pár, který vykresluje složitost neopětované lásky a osobních obětí. Oba spolu pracují v jedné firmě, ale to není nakonec ta největší komplikace. Sarah se totiž stará o duševně nemocného bratra a musí ve svém životě čelit nelehkým volbám mezi jedinou rodinou a láskou, o níž už tak dlouho sní.

Oba se i nadále věnují herecké kariéře. Laura Linney je jednou z hlavních postav oblíbeného kriminálního drama Ozark. Rodrigo Santoro je stále velmi přitažlivý muž a jeho nejnovějším hereckým počinem je fantasy seriál Wolf Pack, kde má hlavní roli spolu se Sarah Michelle Gellar.

Zdroj: iGlanc.cz, ČSFD, Hello, Hollywood Reporter

Související články