Sice málokdo z nás byl v Hošticích, ale skrze letní komedie Zdeňka Trošky jako by se tak stalo. Slunce, seno, jahody, pár facek a na závěr (lechtivá) erotika jsou letní komedie plné poctivého českého humoru. V čele s pevnou rukou již zesnulé herečky Heleny Růžičkové se na to dá koukat pořád a vždycky se zasmějete.

Slunce, seno a Zdeněk Troška

Proč si Zdeněk Troška vybral pro natáčení právě jihočeské Hoštice u Volyně? Protože se tady před 71 lety narodil. Je to jeho domov. Kromě Růžičkové se v hlavních rolích objevili například Jaroslava Kretschmerová, Veronika Kánská, Broněk Černý, Stanislav Tříska, Pavel Kikinčuk nebo Jiří Lábus. „Z téhle trilogie mám nejméně rád ten první film – Slunce, seno, jahody. Protože tam chybí asi devět minut filmu, které jsem musel kvůli požadavkům cenzury odstranit,” sdělil režisér Deníku a dodal, že druhý díl Slunce, seno a pár facek už mohl udělat podle svého. U třetího dílu Slunce, seno, erotika už zase nebyly peníze na všechny scény.

Sestřih nejlepších scén ze Slunce, seno, jahody:

Zdroj: Youtube

To ale nic nemění na tom, že Hoštice právě díky těmto letním komediím přilákaly k oslavám 40. výročí tisícovky lidí, aby si naživo připomněli hlášky, skeče a děj, které vychází z Troškova dětství a z toho, jak u nich na vesnici žili. Nalaďte se na kvíz a můžeme začít!

KVÍZ: Jak dobře znáte trilogii Slunce, seno?

Zdroj: iGlanc.cz

Související články