Matrix & spol.

Když jsem se dozvěděla, které známe tváře světového filmu a hudby slaví letos šedesátiny, nemohla jsem tomu uvěřit! Ke každému z těch, kteří se letos stanou šedesátníky, mám nějaký vztah. Lennyho Kravitze jsem v dospívání poslouchala pořád dokola, hlavně jeho hit Let Love Rule a Nicolase Cage jsem poprvé zaregistrovala v romantickém filmu Město andělů po boku Meg Ryan. Ten příběh mi zůstal v hlavě ještě dlouho poté.

Do Keanu Reevese jsem se zamilovala! Nejen v Matrixu, ale i ve filmu Lepší pozdě než později, kde mu Diane Keaton dala přednost před Jackem Nicholsonem. Jak mohla! Dneska to chápu, ačkoliv je Jackovi už 86 let, svoje charisma neztrácí, stejně jako Russell Crowe alias neohrožený Gladiátor. Nejvíc mě ale překvapil věk italské herečky a mé jmenovkyně. Monica Bellucci vypadá fantasticky a přitom je známá tím, že nevyhledává plastické operace. Její vlasy bych chtěla mít! Ale i ona letos v září vstoupí do klubu 60 a mě to dává naději, že i v tomto věku může být žena neuvěřitelně sexy.

Což takhle dát si Čokoládu?

Courteney Cox je taky moje oblíbenkyně, především proto, že hraje v mém milovaném seriálu. Na Sandru Bullock mám intenzivní vzpomínky z doby, kdy hrála ve filmu Síť a ačkoliv je tohle drama staré bezmála třicet let, jeho téma je maximálně aktuální. Sandra hraje vývojářku počítačových her, která se s digitálním světem zaplete natolik, že nakonec ztratí svoji elektronickou identitu - pro úřady neexistuje.

No a Čokoláda! Na tu nemůžu zapomenout. Myslím na ten film vlastně pokaždé, když se doma sama pokouším o výrobu čokoládových pralinek. Juliette Binoche v něm jako majitelka čokoládovny byla úžasná a za roli získala Zlatý Glóbus. Nicméně excelovala i v jiných snímcích, například v Kunderově Nesnesitelné lehkosti bytí nebo oscarovém Anglickém pacientovi. Užijte si kvíz s letošními šedesátníky a ať už je vám -náct, -cet, nebo -sát, myslete na to, že věk je stejně jenom číslo a rozhoduje to, jak mladého máme ducha!

Zdroj: iGlanc.cz

Kvíz - 60. narozeniny slavných světových osobností

Související články