Dallas

To bývaly časy, když si v Southforku američtí modelové hráli na farmáře, opilce a naftaře. Po čtrnáct epizod diváky bavil báječně podlý J. R. Ewing (Larry Hagman), prostě ”Džejár”, nudil správňák Bobby (Patrick Duffy) a pak tu byly holky jako Pamela, Sue Ellen, Jenna, April a další, které okouzlovaly. Seriál Dallas byl z umělecké hodnoty možná brak, postavy byly kolikrát až trapné, dialogy hloupé a zápletky rádoby oslnivé, ale minimálně symbolickou hvězdičku si zaslouží. Ať chcete nebo ne, je to kultovní dílo, a přestože jeho hlavní postavy nás pomalu jedna za druhou opouštějí (teď naposledy herečka Gayle Hunnicutt), jeho sláva je věčná. Jakým dalším seriálům se tohle povedlo?

Zdroj: Youtube

Beverly Hills 90210

Seriál tak typický pro 90. léta jako mrkváče a walkman. Google byl teprve v plenkách a pro filmy jsme chodili do videopůjčovny. V televizi tehdy běžel seriál Beverly Hills 90210. Byl o mladých a pro mladé, hlavní postavy byly krásné, chytré, bohaté a úspěšné. Prostě americká mládež, která si nedaleko Los Angeles řeší typické problémy dospívajících lidí.

Sex ve městě

Je to jeden z těch seriálů, které si drží svůj lesk a slávu i teď. Můžou za to i filmy a nové série, které volně navazují na původní dobrodružství. Kdo si však ujížděl na původních dílech, nedá na jejich kouzlo dopustit. Sex ve městě se dokázal perfektně trefit do nadčasovosti a zároveň divačkám servíroval luxusní módu až z Manhattanu. Do toho se čtveřice kamarádek v televizi zaobírala otázkami, které ženy v jejich věku řešily také, ale neměly o tom s kým mluvit.

Přátelé

Přátelé se stále dokola vysílají, protože je to sitcom, který každého chytí za srdce. Je vtipný, i když ho vidíte už po dvacáté. Byly doby, kdy stačilo přijít do kadeřnictví a říct, že to chcete jako Rachel. Všichni věděli, co to znamená. Je to zábavný seriál, jehož hlavními postavami je šestice přátel - Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross, co se starají jeden o druhého a mezitím se protloukají životem v New Yorku.

Super drbna

Tady už se dostáváme do roku 2000 a dál. Seriál Gossip Girl, česky Super drbna, se vysílal, když jsem chodila na střední (nepočítejte si to). Vzal nás do života nejvyšší newyorské smetánky, jejíž svět je plný bohatství a intrik. Kluci slintali po nespoutané Sereně van der Woodsen (Blake Lively) a holkám zase učaroval hajzlík Chuck Bass (Ed Westwick) nebo hezounek Nate Archibald (Chase Crawford). Seriál má nezaměnitelný styl i atmosféru, přestože pro někoho to bude jen další hloupost o rozmazlených teenagerech, a jestli máte rádi drama, tady si ho užijete plnými doušky!

Simpsonovi

V tomhle seriálu sice nehrají skuteční lidé, přestože se snad v každé epizodě objeví někdo slavný, ale jedná se o naprostý seriálový fenomén. On se totiž začal vysílat v roce 1989 a pořád ještě neskončil. V televizi běží nonstop a nové díly přibývají. Postava spratka Barta byla dokonce v roce 1998 časopisem Time označená za jednu z nejvlivnějších osobností století. A to je prosím kreslený!

Zdroj: iGlanc.cz, ČSFD, osobní poznatky autorky Kristýny Ullrich

Související články