Nejen že kluci skvěle zvládali náročné natáčení, ale vybudovali si mezi sebou hezký vztah. To, jak se k rolím postavili, si pochvalovali i herečtí kolegové. Například David Novotný, který hraje jednoho z tatínků, o natáčení s nimi řekl: „Oba jsou moc šikovní. A oba se zajímají o fotbal stejně jako já, takže jsme k sobě měli blízko. Blížilo se mistrovství světa, Sparta, Slavia, Ronaldo, Messi, všechno jsme stihli během pauz při natáčení probrat. Takže když nelezli po stromech, nedělali nějaké blbiny nebo netrávili čas s maminkou, která byla jejich koučka, měli jsme si o čem povídat.“

Zdroj: Youtube

Kluci ze seriálu

Zmíněná koučka je Viktorova maminka Veronika Duchková. Ta dohlížela na to, aby oba kluci byli připraveni na natáčení a uměli text. Ti přiznali, že když se loučili s herci i štábem po dokončení první řady, ukápla i nějaká slza. O to víc se těšili zpět na plac. „Já podobně jako Jakub taky nemám rád hluk, ale jinak je víc věcí, v nichž se lišíme. Jakub v seriálu nechce sportovat, není mu příjemné, že by se zpotil. Já sám sportuju moc rád. Myslím, že i tak bych s ním v reálu mohl kamarádit. Bavilo mě natáčet scény, kdy mám záchvaty, a taky mě bavil chameleon. Nevadilo mi, že jsem se musel naučit hodně textu, já jsem taky docela chytrej a taky potřebuju vědět všechno přesně. To máme s Jakubem ze seriálu společný,“ říká devítiletý Viktor, tedy Jakub. Zatímco Viktor měl při natáčení poradce na Aspergerův syndrom, kterým v seriálu trpí, představitel Tomáše Theodor Schaefer dostával rady ohledně motokrosu. Přiznává, že je stejně divoký jako jeho seriálová postava a že i on rád sportuje. „Motokros sice nedělám, ale líbilo by se mi to, mám rád všechno akční. Často se mě ptají, jestli jsem na motorce v seriálu jezdil já. Nejezdil, měl jsem dvojníka, ale rád bych se na ní naučil jezdit. V první řadě jsem se s Tomášem asi víc ztotožňoval, ve druhé hraje fotbal, ten já nehraju. A taky dostává ve škole pětky, já pětku v životě nedostal,“ líčí desetiletý Theodor, seriálový Tomáš.

Dva kluci v jedné roli

Režisér Biser Arichtev si před natáčením první řady vyzkoušel na konkurzu oba kluky na obě role, a teprve pak se rozhodl, kterou komu přiřadí. A s jeho rozhodnutím jsou oba spokojení. Natáčení druhé řady se povedlo takzvaně na poslední chvíli, kluci hrají prvňáčky, ale ve skutečnosti jsou o pár let starší. Znali se už před natáčením, protože je spojilo představení Sňatky z rozumu v Divadle na Vinohradech. Theodor v něm hrál jako první, a když z role vyrostl, převzal ji po něm Viktor.

Oba kluci mají zkušenosti s televizní kamerou. Theodor si zahrál v seriálech Krejzovi, Případy mimořádné Marty nebo Tajemství pana M. Viktora jsme mohli vidět v seriálech Boží mlýny a Zoo nebo filmu Přání Ježíškovi. Plánují kluci pokračovat v herecké profesi? „Nevím, zatím nemám žádnou představu o tom, čemu bych se chtěl v budoucnu věnovat. Pokud by přišla nějaká další nabídka na roli, tak bych ji vzal. Jediné, co bych nechtěl hrát, je role sebevraha,“ vysvětluje Viktor. „Já mám herectví jako koníček, když studuje člověk herectví, pak už nemá moc možností dělat něco jiného. Ale když vystuduje jiný obor, tak si občas může zahrát. Takže chci být architektem a k tomu dělat herectví,“ plánuje Theodor.

Zdroj: časopis TV Mini

Související články