Primácká šestidílná série Na vlnách Jadranu volně navazuje na seriál z prostředí tuzemské říční policie Pod hladinou. Opět se tu setkáme s poručíkem Janem Zachem (Matěj Hádek), který už neslouží u říční policie na Slapech, ale přesouvá se do Chorvatska, kam nastupuje jako posila zdejší policie. A bere s sebou mladého začínajícího a trochu horlivého parťáka Edu v podání Adama Ernesta. Zatímco většina herců je z lokace u Jadranu nadšená, Matěj Hádek přijal natáčení pod středomořským sluncem s nadšením o něco menším. „Vzhledem k mému světlému fototypu mám raději natáčení na jaře, na podzim nebo v zimě,“ směje se a pokračuje: „Honza Zach využil možnost odjet do Chorvatska, protože tak trochu utíká sám před sebou a svými vzpomínkami ze Slap. A možná chce u moře najít také odpovědi na některé otázky. Už má svůj věk, ale život pořád nemá srovnaný, ovlivnila ho i jedna tragická událost z poslední doby, což hned v prvních dílech vyjde najevo,“ říká herec.

V dalších rolích se objeví například Maroš Kramár jako správce místní maríny a zároveň trochu kšeftař a tlučhuba Slávek. Jeho dceru Sandru hraje Sara Sandeva. „Sandra je temperamentní, přátelská a chvílemi hodně živelná, pomáhá svému tátovi, takže léto tráví napůl pracovně a napůl si tu užívá s partou kamarádů,“ odhaluje herečka.

V seriálu uvidíme také Slovenku Natalii Germani jako záchranářku Vesnu, šéfa pobřežní policie hraje slovinský herec Sebastian Cavazza. „Moje postava se jmenuje Zoran a má to tu všechno na povel. Natáčeli jsme různé scény, ve kterých někoho zachraňujeme na moři, na gumovém člunu, a občas to byl velký adrenalin – třeba když na otevřeném moři foukal silný vítr,“ líčí slovinský herec, který se musel část scénáře naučit také v češtině. Štáb režiséra Vojtěcha Moravce natáčí seriál na ostrově Brač v česko-slovensko-chorvatské produkci.

Moře neskryje všechna tajemství

V oblíbené letní destinaci tisíců českých a slovenských turistů se odehrává i osmidílný novácký seriál Dobro došli s podtitulem Moře neskryje všechna tajemství. Česko-slovenská dvojice detektivů Michal a Ivana v podání Jakuba Štáfka a Alžbety Ferencové, herečky, tanečnice a modelky známé též jako Zea, tu objasňuje nejrůznější zločiny. Dvojice je jako oheň a voda – Michal je vtipný, sarkastický detektiv ze staré školy, Ivana zase svobodomyslná, temperamentní žena. Kariérně jsou na stejné úrovni a funguje mezi nimi nepsané pravidlo, že velení případu se z nich dvou ujímá vždycky ten, kdo je stejné národnosti jako oběť. A protože to mezi nimi pěkně jiskří a oni spolu neustále soupeří, jsou kriminální případy zasazené do krásných lokací okořeněné i dávkou humoru.

Štáb režiséra Matúše Ryšana natáčí na ostrově Hvar a v seriálu jsou prý velmi atraktivní zápletky, které diváky zavedou do prostředí kouzelníků, potápěčů nebo sňatkových podvodníků. Vedle zmíněné dvojice se tu objeví například Bořek Slezáček, Tomáš Pšenička nebo Peter Nádaždy.

Dovolená, na kterou se nezapomíná

Třetím novým projektem vznikajícím v chorvatských kulisách je šestidílná komediální detektivka Bóra, jež nese podtitul Dovolená, na kterou se nezapomíná. Její děj začíná ve chvíli, kdy chorvatské pobřeží zasáhne extrémní bóra, jeden ze silných větrů foukajících na Jadranu. Přírodní živel odstřihne od zbytku světa maják na malém ostrově, který má v pronájmu česká agentura, která tu pořádá pro Čechy a Slováky kurz s názvem Setkání se smrtí. Když bóra propukne, účastníci kurzu zjistí, že jejich vedoucí byl zavražděn. Vypadá to, že vrahem je někdo z nich, a rozbíhá se vyšetřování podobné detektivkám od Agathy Christie. Seriál režírují Marek Najbrt a Zuzana Marianková.

Zdroj: časopis TV Magazín

Související články