Je neuvěřitelné, kam až lidská fantazie může zajít. Zářným příkladem je britská spisovatelka, která vymyslela svět Harryho Pottera. Jakmile roku 1997 vyšla první kniha s názvem Harry Potter a kámen mudrců, rázem šlo o bestseller. A to nejen od čtenářů, ale také od knižních kritiků. S dalšími díly narůstala i vlna zájmu u tento počin. Romány s představitelem Harryho Pottera se staly nejlépe prodávanou románovou sérií všech dob. Poslední čtyři díly celé série také dosáhly rekordu ohledně rychlosti jejich prodeje.

Tím, že se stal kouzelný svět Harryho Pottera fenoménem, nebylo s podivem, že se o děj začala zajímat také jedna z největších filmových společností světa, Warner Bros.. Ta všechny série převedla do filmové podoby. Ač není žádnou novinkou, že nějaké knihy bývají zfilmovány, ne všechna díla se dočkají takového velkolepého ohlasu, ohromného úspěchu jako se tomu stalo u Harryho Pottera.

Kdo slávu neustál?!

Filmové zpracování dalo vyniknout také novým hereckým tvářím, kdy se tehdy ještě děti staly takřka přes noc hvězdami “áčkového” formátu. Ne všechni, kteří se dočkali raketového vzestupu své kariéry, celou situaci ustáli. Své by o tom mohl říci Tom Felton, představitel rozmazleného Draca Malfoye. Ten nezvládl příval pozornosti, propadl zákeřnému démonu v podobě alkoholu. Ze své závislosti se však vyléčil. Obtloustlý poskok Draca Malfoye, Jamie Waylett, ztvárnil postavu jménem Vincent Crabbe, měl také jisté opletačky se zákonem. Dokonce byl dva roky ve vězení.

Když se ale zaměříme na ty největší hvězdy kouzelnického světa, Harryho Pottera, Rona Weasleyho, Herminu Grangerovou, pak jejich představitelé se v herecké branži poměrně dobře uchytili. Výjimkou je snad Rupert Grint neboli Ron Weasley, který se přeci jen nedočkal až takové slávy jako jeho kolegové Daniel Radcliffe a půvabná Emma Watson.

I dnes patří knihy, filmové zpracování, zkrátka vše, co se Harryho Pottera týká, k vyhledávaným záležitostem. Děti, mladí, ale také starší lidé stále projevují zájem o fantastický svět čar a kouzel. Snad každý alespoň jednou za život viděl minimálně jeden snímek s touto krásnou tematikou. Pokud jste však skutečnými fanoušky, máte za to, že vás nic ohledně mladého kouzelníka nezaskočí, předveďte se. Nyní máte šanci.

Velký kouzelnický KVÍZ: Jak dobře se vyznáte ve světě Harryho Pottera?

Související články