Film v čele s držiteli Oscara Leonardem DiCapriem a Kate Winsletovou, je epickou, akcí nabitou romancí odehrávající se na pozadí nešťastné první plavby “nepotopitelného” Titaniku, ve své době největšího pohyblivého objektu, který byl kdy postaven.

Zdroj: Youtube

Pokud se rozhodnete vyrazit si zavzpomínat na jeden z největších vekofimů všech dob, rozhodně nebudete litovat. Podívaná je to naprosto odlišná! Dalo by se říct, že jde o úplně nový film, máte doslova pocit, jako byste se ocitli přímo na palubě! Během prvních záběrů v dokonalém rozlišení si najednou všímáte detailů, které byly před tím oku diváka utajeny. Každý mráček či mořská vlkna jsou až hyperrealistické. Pozoruhodná je hned úvodní sekvence, kdy tým vědců a hledačů pokladů prozkoumává pomocí sond 86 let potopený vrak největší lodi všech dob, na níž zahynulo přes 1700 pasažérů.

Fascinující je pohled na samotné hlavní hrdiny, Kate Winslet a Leonarad Di Capria. Z čertvých dvacátníků udělal Titanic navždy legendy stříbrného plátna a nová digitální podoba jejich herectví dodává hlubší dynamiku a vášnivost. Ti, co viděli fim před 25 lety a znovu dnes, tvrdí, že zejména Leonardo by si zpětně zasloužil nějaké to filmové ocenění, jenž jej v roce 1997 těsně minulo. Oscara si odnesl až za film Revenant o dvě dekády později.

Film Titanic získal rekordních 11 Oscarů, včetně ceny za nejlepší film, nejlepší režii, nejlepší kameru, nejlepší střih, nejlepší uměleckou režii a scénografii, nejlepší kostýmy, nejlepší filmovou hudbu, nejlepší původní píseň, nejlepší zvuk, nejlepší střih zvukových efektů a nejlepší vizuální efekty. Po svém prvním uvedení do kin v roce 1997 se stal celosvětovým kasovním vítězem všech dob a v současnosti je třetím nejvýdělečnějším filmem na světě. Premiéra nové verze se odehrála symbolicky na Sv. Valentýna.

ZDROJ: časopis Glanc