Učitel Honza a foodblogerka Monika se v Matouškově komedii vydali na dobrodružství obytňákem. Během cesty je čeká řada překvapení a nečekaných zážitků, vysněnou dovolenou dvěma pohodářům však žádná katastrofa nezkazí.

A těšit se můžeme také na Barboru Dragounovou, Františka Sládka, Tomáše Jeřábka, Patrika Děrgela, Michala Isteníka, Martina Sobotku, Pavla Zedníčka, Marii Ludvíkovou a Pavla Nového. Broučkem se nazývá karavan, který Monika s Honzou zdědí. A tak se rozhodnou místo konvenční dovolené pro cestování obytňákem. „Sama jsem jako dítě takovou dovolenou karavanem zažila, bylo to hned po revoluci. Vzpomínám si, že to bylo obrovské dobrodružství. Dodnes si vybavuji střípky z té cesty,“ prozradila Bára Poláková, jejíhož filmového manžela Honzu ztvárnil Lukáš Příkazký. „Hraju učitele a milujícího manžela. Je to realista a má trochu jinou představu o tom, jak by chtěl trávit dovolenou, než jeho žena Monika. Ta ho přesvědčuje, aby se na prázdniny k moři vydali starým karavanem přezdívaným Brouček. To si Honza neumí představit, ale nakonec na to kývne, protože ho manželka přesvědčí,“ doplňuje Lukáš Příkazký.

Červený obytný vůz z roku 1972 nazývaný ve filmu Brouček připravil filmařům řadu zapeklitých situací. „S producentem Pavlem Váchou nám na filmových plátnech chyběl ten typ české rodinné komedie, na kterých jsme vyrůstali. Pavel přišel s historkou ze svého dětství, jak je táta brával na dovolenou karavanem, který se vždy někde rozbil, a tím jim připravil spontánní dobrodružství a nejlepší prázdniny, na jaké pamatuje. A tak se zrodila myšlenka našeho filmu. Následně jsme přizvali scenáristu Filipa Oberfalcera a vytvořili jsme společně scénář. Rád vzpomínám na naše schůze, kdy jsme seděli s Pavlem a Filipem a neopustili jsme scénu, dokud jsme v ní nevymysleli fór,“ vypráví režisér Jiří Matoušek, který svůj filmový debut uvádí do kin šest let po ukončení FAMU. Krom účasti v soutěžích Gay roku a Muž roku je bulvárně známý také vztahem s herečkou Annou Polívkovou. Filmové záběry pro svůj debut pořizoval loni v létě na Berounsku, v Kostelních Střimelicích a dalších místech v okolí.

„Měl jsem už z počátku jasnou představu o konkrétních hercích. Všichni se rozhodli s námi do toho projektu jít, z toho jsem byl nadšený. Není jednoduché sladit termíny herců a zároveň vyhovět producentům. Potíž byla v tom, že jsme ještě v zimě neměli finální verzi scénáře. Naštěstí se hercům námět líbil natolik, že kývli na nabídku dřív, než měli scénář na stole. Nejdříve jsem volal Báře Polákové a potom jsme kontaktovali Lukáše Příkazkého. Oba herci se dobře znají a těšili se, že si spolu zahrají,“ dodává režisér Jiří Matoušek.

Zdroj: časopis TV Mini

Související články